środa, 17 lipca, 2024
+

  Tour de Pologne będzie gościć na Podkarpaciu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami 79. edycja najważniejszego kolarskiego wyścigu kolarskiej w Polsce. Na trasie tegorocznego Tour de Pologne nie zabraknie Podkarpacia. Nasze województwo będzie partnerem tegorocznej edycji wyścigu.

  W naszym regionie kolarski peleton pojawi się 1 sierpnia. Po starcie w Kraśniku (g. 11.00), kilkanaście minut po 12.00 zawodnicy mają pojawić się w Jarocinie w powiecie niżańskim, a pierwsza podkarpacka premia będzie w Leżajsku, kolejna w Jarosławiu, w Solcy i w Kalwarii Pacławskiej oraz w Gruszowej. Meta 3 etapu zaplanowana została w Przemyślu. 

  Wspólnie tworzymy taką rodzinę kolarską, która przygotowuje to wydarzenie. Ten wyścig odbywa się w ciągu tygodnia, ale cały rok przygotowujemy trasy, rozmawiamy, żeby w tym wyścigu były nie tylko emocje sportowe. Tour de Pologne to jest kolarska liga mistrzów, najlepsi kolarze ze świata wystartują tutaj w Polsce, od strony sportowej mamy wszystko co byśmy chcieli osiągnąć. W ubiegłym roku, w ciągu siedmiu etapów wyścig wyciągnął na ulice, wzdłuż trasy wyścigu, około trzech milionów ludzi. To było wielkie święto kolarstwa, stad pomysł, żeby tę trasę powtórzyć. Każdy etap jest również pokazywany w telewizji niemal od startu do mety. Czyli mamy 5 godzin transmisji telewizyjnej zrobionej w najlepszy sposób w jaki można bo to produkuje TVP wspólnie z firmą francuską i z Francji ściągamy helikoptery, samoloty i ten obraz trafia do ponad 150 państw na całym świecie. Wszędzie będziemy mogli pochwalić się naszym krajem, pokazać przy okazji sportu, że jesteśmy pięknym krajem. To jest wielkie wyzwanie: finansowe i organizacyjne. Cieszę się, że możemy tu przyjechać i dać kibicom wiele radości.

  Czesław Lang
  wideo: Tour de Pologne
  wideo: Tour de Pologne
  wideo: Tour de Pologne

  Wyścig dookoła Polski swoją historię rozpoczął jeszcze w XX-leciu międzywojennym. Pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Po wojnie był imprezą wyłącznie amatorską i przegrywał konkurencję ze sztandarową imprezą komunistycznych władz „Wyścigiem Pokoju”. W tamtych czasach jeszcze jako Wyścig Dookoła Polski wielokrotnie meldował się na terenach obecnego województwa podkarpackiego. W 1993 roku jego organizację przejął Czesław Lang, wybitny polski kolarz, zawodowiec, wicemistrz olimpijski z Moskwy. W krótkim czasie już pod szyldem „Tour de Pologne” sprofesjonalizował wyścig i wprowadził do elity kolarskich imprez w Europie. Do dziś jest jedną z najlepiej zorganizowanych i promowanych wydarzeń sportowych w Polsce.  

  W ramach promocji kolarstwa w Polsce, Lang Team przed wyścigiem przeprowadzi specjalny konkurs oraz kampanię promocyjną. Kampania ma na celu zachęcenie jak największej rzeszy Polaków do jazdy na rowerze, szczególnie szosowym, a tym samym promocję zdrowego trybu życia w towarzystwie emocji, jakie daje popularna „kolarka”. Organizatorzy Tour de Pologne chcą zachęcić Polaków do kibicowania kolarzom na trasie Touru, a tym samym doświadczania piękna zarówno kolarstwa, jak i wspaniałych zakątków naszego kraju.

  Konkurs dla sympatyków kolarstwa

  Osoby, które zechcą wziąć udział w zabawie, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody związane z Tour de Pologne. Jedynym zadaniem, jakie trzeba wykonać, jest nagranie krótkiego (max. 60 sek.) filmiku i wypowiedzenie się w nim na jeden z poniższej wskazanych tematów:

  • czym jest dla ciebie kolarstwo?
  • co ci daje jazda na rowerze szosowym?
  • dlaczego lubisz oglądać/uprawiać kolarstwo?
  • czy masz jakieś przeżycia/wspomnienia związane z Tour de Pologne lub ORLEN Tour de Pologne Amatorów?

   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com