piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Sierpień w rytmie XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzyczne lato w Rzeszowie zapowiada się gorące. 11-13 sierpnia na scenie Filharmonii Podkarpackiej do walki o nagrodę Grand Prix stanie trzynastu finalistów XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2022. Podczas tegorocznego festiwalu 35-lecie pracy artystycznej obchodził będzie Marek Kościkiewicz. Podczas koncertu laureatów usłyszymy piosenki Anny Jantar.

  Osiemnasta edycja festiwalu, w którym młodzi wokaliści i zespoły z Polski i różnych zakątków świata starają się podbić serca publiczności i zachwycić jurorów, by zdobyć przepustkę do sławy. Tak się stało w przypadku zwycięzców pierwszych edycji Carpathia Festival: zespołu Pectus, Ralpha Kamińskiego i wielu innych gwiazd. A każdy rok przynosi w Rzeszowie nowe muzyczne objawienie.

  Carpathia Festival wyróżnia to, że jest jednym z niewielu festiwali, na których młodzi artyści prezentują twórczość własną. Nie śpiewają coverów – co dziś jest powszechne niemal we wszystkich „talent show” – lecz piosenki stworzone przez siebie albo specjalnie dla nich napisane. Nie muszą mieć własnego zespołu, jeśli zgłoszony utwór zyskał uznanie jurorów, zaśpiewają go w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej

  dr Anna Czenczek, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”

  Festiwal co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Do 18. edycji napłynęły zgłoszenia z całej Polski, a także Białorusi, Chorwacji, Holandii, Litwy, Łotwy, Malty, Szkocji, Ukrainy i Włoch. Jury kwalifikacyjne pod przewodnictwem Tomasza Filipczaka, z udziałem Macieja Błażewicza oraz Macieja Gnatowskiego, wyłoniło 13 finalistów, którzy w sierpniu powalczą o Grand Prix „Carpathia Festival” na rzeszowskiej scenie.

  Zwycięzca zdobędzie nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na dofinansowanie wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej.

  Szklanego Słowika – Nagrodę dla największej osobowości scenicznej. Wręczane zostaną również inne, cenne nagrody, wśród ich m.in.: nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł, voucher na realizację teledysku, 20 godzinna sesja nagraniowa, produkcja profesjonalnego filmu. Voucher na weekendowy pobyt w Bieszczadach i na Mazurach.

  Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano dwa dni koncertów na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. 12 sierpnia podczas uroczystego otwarcia XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival” – Rzeszów 2022 zaśpiewa Marek Kościkiewicz. Autor takich hitów jak „Statki na Niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”.

  W drugim dniu Festiwalu rozpocznie się przesłuchanie wokalistów, którzy 13 sierpnia zaśpiewają w Koncercie Laureatów XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2022.

  Galę wręczenia nagród poprzedzi występ Pawła Nawrockiego, ubiegłorocznego laureata Grand Prix.

  Na finał Festiwalu publiczność usłyszy koncert poświęcony twórczości Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat”

  Informacje o biletach na stronie – www.carpathia.rzeszow.pl oraz www.eBilet.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com