czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Otwarto nowy pawilon Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotę 11 czerwca został uroczyście otwarty nowy pawilon w rozbudowanym Podkarpackim Centrum Chorób Płuc. Które jest częścią Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Inwestycja zwiększy możliwości leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego.

  Głównym celem Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc jest zapewnienie kompleksowości i ciągłości realizowanych świadczeń w zakresie układu oddechowego.

  Do rozbudowanego 5-kondygnacyjnego budynku przeniesione i wyposażone zostały: Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc z obturacyjnym bezdechem sennym  z zabytkowego Pałacu Jędrzejewiczów oraz Klinika Pulmonologii i Chemioterapii. W rozbudowanej infrastrukturze znalazło się także w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, czyli Kliniczny Zakład Patomorfologii i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej oraz zaplecze techniczne, w tym trzystrefowa Centralna Sterylizacja. Dzięki tej inwestycji znacznie zwiększą się możliwości skutecznego leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego.

  Nowy budynek spełnia wszystkie standardy zarówno dla osób leczących się tutaj, jak i pracującego personelu. Musimy wszyscy zrozumieć, że rozwój współczesnej medycyny, to kroki do przodu. Stanie w miejscu to cofanie się i myślę, że dzięki wsparciu jakie mamy, jestem spokojny o przyszłość szpitala.

  dr n. med. Janusz Ławiński, Dyrektor KSW

  Oddajemy ważną inwestycję, na którą długo czekaliśmy, która długo była przygotowywana. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy na to zadanie wykorzystać środki unijne. Ten nowy obiekt poprawia jakość leczenia, daje możliwość komfortu pracy lekarzom, pielęgniarkom, całemu personelowi, a przede wszystkim pacjentom, którzy będą tu przebywać.

  – Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com