17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Przegląd Filmowy Kino Via Carpatia

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapraszamy na bezpłatne pokazy filmów w ramach IV Przeglądu Filmowego Kino Via Carpatia, który odbędzie się w dniach 10-12 czerwca w kinie Zorza.

  W programie m.in. spotkanie z twórcami filmów „Obłoki śmierci. Bolimów 1915”. Bilety na wydarzenie są dostępne w kasie kina Zorza oraz portierni Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Nazwa przeglądu nawiązuje do powstającej trasy Via Carpatia, mającej połączyć państwa północnej i południowej Europy zintegrowanym systemem dróg biegnących wzdłuż wschodnich obrzeży Unii Europejskiej. Pomysłodawcami wydarzenia są Małgorzata Waksmundzka-Szarek, menadżer projektu oraz dziennikarz i pasjonat filmu Piotr Samolewicz, który jest zarazem autorem tytułu Przeglądu.
  W tej edycji pokaz filmu „Historia mojej żony” odbędzie się w plenerze, w wyjątkowym miejscu – na deptaku 3 Maja przed kinem Zorza.

  Podczas IV Przeglądu Filmowego Kino Via Carpatia pokazana zostanie kinematografia Polski, Rumunii, Węgier i Grecji. Przez trzy dni mieszkańcy Rzeszowa będą mogli obejrzeć sześć filmów za darmo. Ich tematyka jest różnorodna.


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -