czwartek, 28 września, 2023
+

  Podsumowanie działań policji – MAJÓWKA 2022

  Polecamy

  Antonina Czartoryska
  Antonina Czartoryska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Majowy weekend już za nami. To był czas bardzo wzmożonej pracy funkcjonariuszy policji, którzy poprzez swoje działania zapewniali podróżnym bezpieczeństwo na drogach. Od piątku do wtorku tj, 29.04-03.05.2022 r. na drogach województwa podkarpackiego doszło do 25 wypadków, w dwóch z nich zginęły dwie osoby. Policjanci zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.

  Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa,  jak w naszych samochodach przewożone są dzieci, a także na próby kierowania pojazdów po alkoholu.

  Podczas długiego weekendu, niewątpliwie na drogach było więcej policyjnych patroli, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były prowadzone kaskadowo.

  Od piątku, na drogach województwa podkarpackiego doszło do 25 wypadków, w tych zdarzeniach rannych zostało 28 osób, niestety 2 osoby zginęły.

  Do pierwszego z tych tragicznych wypadków doszło w piątek, 29 kwietnia, w miejscowości Kopki (pow. niżański). Ze ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na prostym odcinku drogi, w obszarze zabudowanym, opel astra potrącił rowerzystę. Pomimo podjętej reanimacji, życia 61-letniego mężczyzny, kierującego jednośladem, nie udało się uratować.

  Drugi miał miejsce w niedzielę 1 maja, w Przedmieściu Czudeckim (pow. strzyżowski). Kierujący motocyklem marki Harley Davidson najpierw uderzył w tył forda, a następnie jeszcze w skodę i fiata. 51-letni mężczyzna kierujący motocyklem, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł na miejscu wypadku.

  Niestety podczas majowego weekendu nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W tym czasie policjanci udaremnili dalszą jazdę 62 nietrzeźwym kierowcom.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com