środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Ogólnopolski projekt “Let It Work” oferuje wielowymiarowe wsparcie dla 3. sektora: fundacji, stowarzyszeń, ruchów nieformalnych, ich działaczek i działaczy.

  Polecamy

  Sylwia Czubat
  Sylwia Czubat
  Redaktor / Dziennikarz obywatelski - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ogólnopolski projekt “Let It Work” oferuje wielowymiarowe wsparcie dla 3. sektora: fundacji, stowarzyszeń, ruchów nieformalnych, ich działaczek i działaczy. Jest odpowiedzią na pojawiające się w organizacjach problemy z zakresu kultury organizacyjnej (dotyczące m.in. zarządzania, komunikacji, dobrostanu psychicznego aktywistów i aktywistek), zwiększające ryzyko rozwoju wypalenia zawodowego. Działania kierowane są do NGO (i osób z nimi związanych), ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z mniejszych ośrodków, pracujących z defaworyzowanymi grupami odbiorców: osobami LGBTQ+, kobietami, seniorami i seniorkami, osobami z niepełnosprawnościami, migrantkami i migrantami, aktywistami i aktywistkami ekologicznymi.

  Oferowane wsparcie dostępne będzie na 3 poziomach: 

  Indywidualnym

  Dla aktywistów i aktywistek z różnych organizacji 

  Organizacyjnym

  Dla całych NGO

  Sektorowym

  Dla wszystkich osób związanych z 3. sektorem

  Osią projektu będzie platforma internetowa oferująca materiały i działania edukacyjne, rzecznicze, zwiększające świadomość nt. dobrych praktyk w sektorze. Znajdą się na niej: kursy e-learningowe, podcasty, webinary, artykuły, vlogi, wzory dokumentów. Platforma ułatwi też moderowanie współpracy między organizacjami, tworzenie koalicji.

  Celem projektu jest rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych i wzmocnienie aktywistów i aktywistek poprzez zapobieganie wypaleniu, kreowanie zdrowej kultury organizacyjnej, usprawnienie zarządzania i wspieranie współpracy w sektorze. 

  ZAPISY NA ANTYKURS ruszyły pełną parą.

  Kto do nas dołączyły?

  Link do zapisów https://burnout-aid.eu/pl/41

  Więcej info nt. Antykursu https://fb.me/e/2o4SCgWsj

  Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

  Źródło:cultureshock.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com