27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Policjanci zabezpieczyli narkotyki. 21-latek usłyszał zarzut

  Polecamy

  Sandra Bożek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Blisko 40 gramów narkotyków znaleźli policjanci podczas kontroli samochodu na parkingu przy hali Podpromie. Policjanci kontrolowali pojazd w związku z podejrzeniem, że poruszające się nim osoby mogą posiadać niedozwolone środki. Znaleziona marihuana, należała do 21-letnigo mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

  W nocy z wtorku na środę policjanci sprawdzali informacje dotyczące osób, które mogą posiadać niedozwolone środki odurzające. Osoby te miały znajdować się w stojącym na parkingu przy hali Podpromie samochodzie marki BMW.

  Na miejscu funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd. Przebywało w nim trzech mężczyzn. Podczas kontroli jeden z nich wydał policjantom woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. 21-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego powiedział, że jest to marihuana, którą posiadał na własny użytek.

  W związku z tym, 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

  Wyjaśnieniem sprawy i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. W środę akta sprawy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów i doprowadzili tam zatrzymanego.

  Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał mężczyznę, któremu przedstawił zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 21-latka zastosowano policyjny dozór.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -