wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Wielkanocne Spotkanie dla Uchodźców

  Polecamy

  Kasia Kwolek
  Kasia Kwolek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na niedzielę 24 kwietnia o godz. 17:00 zaplanowano Wielkanocne Spotkanie dla Uchodźców  w Kompleksie Ostoya w Jasionce. Wydarzenie jest przygotowywane z myślą o osobach z Ukrainy przebywających m.in. w Interwencyjnym Punkcie Noclegowym w Full Market.

  Oprócz tradycji świątecznych, w planach spotkania jest także m.in. występ zespołu ze Lwowa, wspólne  muzykowanie oraz poczęstunek z tradycyjnym żurkiem i dania z grilla. Dla dzieci zaplanowano natomiast zabawy z wielkanocnym króliczkiem.

  Źródło: Centrum Medyczne MEDYK Rzeszów

  Spotkanie jest organizowane z myślą o wszystkich, którzy będą chcieli się w tym dniu zjednoczyć ze wszystkimi swoimi rodakami i wspólnie spędzić Wielkanoc.

  „Zależy nam, aby w miarę możliwości jakimi dysponujemy, stworzyć naszym gościom przestrzeń do przeżywania tego czasu w poczuciu wspólnotowości i spokoju – mówi Stanisław Mazur, Prezes Centrum Medycznego MEDYK.

  Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek, Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar, JE Prawosławny Arcybiskup Przemyski i Gorlicki, Piotr Martyniuk, JE Ksiądz Biskup Jan Wątroba, Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała, Konsul Honorowy Ukrainy oraz dowódca żołnierzy amerykańskich stacjonujących w G2A Arena.

  Pomysłodawcą wydarzenia jest Fundacja Medyk dla Zdrowia wraz z Centrum Medycznym Medyk oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com