18,8 C
Rzeszów
wtorek, 16 sierpnia, 2022
+

  Ponad tysiąc osób pobiegnie w 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  15. PKO Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2022 r. Towarzyszyć mu będzie 7. PKO Sztafeta Półmaratońska. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowana będzie w Rynku. Zawodnicy pokonają dystans 21 km.

  Będzie to jubileuszowy półmaraton w Rzeszowie. Warto przy tej okazji wspomnieć o świetnej, wieloletniej współpracy miasta z partnerami, którzy współtworzą największe rzeszowskie wydarzenia biegowe. Są to stowarzyszenie Rzeszów Biega oraz PKO Bank Polski. Ta współpraca ma ogromne znaczenie. Dzięki niej uczestnicy naszych biegowych wydarzeń darzą nas zaufaniem i co roku rekordowo chcą w nich uczestniczyć – podkreślał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w rzeszowskim ratuszu.

  PKO Półmaraton Rzeszowski to już swoista marka która, mimo trudnych – w ostatnich latach warunków, stale się rozwija. Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu całe rodziny, gospodarzy i gości miasta. Cały czas można zgłaszać swój udział w biegu. Do tej pory zgłosiło się ponad tysiąc osób. Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu nagród oraz otrzyma medal, na którym będzie mógł wygrawerować swój wynik. – Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Półmaratonie Rzeszowskim także obywateli Ukrainy – mówił prezydent Rzeszowa.

  Ważna informacja dla kierowców. W dniu 15.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego w całości pozostanie zamknięta ul. Hetmańska (godz. 8.30-12.30) oraz Most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze (godz. 9.30-12.30). Wystąpić mogą utrudnienia w Śródmieściu, z kolei na al. Piłsudskiego i Cieplińskiego zostaną wyłączone pojedyncze pasy ruchu .

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -