13,5 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się w Rzeszowie z Prezydentem Konradem Fijołkiem

  Polecamy

  Kasia Kwolek
  Kasia Kwolek
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sobotni poranek Roberta Metsola, Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego spotkała się w Rzeszowie z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Wizyta miała miejsce po powrocie z Kijowa, gdzie spotkała się z Prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim.

  Szefowa Parlamentu Europejskiego po wizycie za naszą wschodnią granicą, gdzie miała okazję bezpośrednio przyjrzeć i zapoznać się z obecną sytuacją, zaznaczyła jak ważna jest pomoc Polaków. Pomoc nie tylko uchodźcom uciekającym m.in. z oblężonego Kijowa czy Charkowa, ale także wsparcie humanitarne udzielane na miejscu w Ukrainie.

  fot. UM Rzeszów
  fot. UM Rzeszów
  fot. UM Rzeszów

  Na spotkaniu Prezydent Konrad Fijołek przybliżył działania Rzeszowa oraz innych samorządów przygranicznych dotyczące pomocy udzielanej uchodźcom. Przedstawił również kroki, które podejmuje miasto we wszystkich punktach przeznaczonych dla obywateli Ukrainy. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego mogła zapoznać się także ze staraniami samorządu Rzeszowa, które podejmowane są wraz z mieszkańcami i NGO’sami w celu przeciwdziałaniu kryzysowi uchodźczemu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com