17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Naciągacze przyjeżdżają do Przemyśla. Pisze o tym prezydent Bakun. Apeluje też o pomoc.

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś po godzinie 19:30 na Facebooku pojawił się wpis Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, który zaapelował o pomoc dla uchodźców. Zwrócił się także z apelem. Sam prezydent jak zaznacza we wpisie od 72 godzin jest na nogach. Spał tylko trzy godziny.

  Prezydent Przemyśla pisze:

  Bardzo prosimy o nie przyjeżdżanie do Przemyśla w ciemno w celu zabrania jakiś osób. Przyjeżdżajcie tylko wtedy, kiedy jedziecie po rodzinę lub znajomego i wiecie, że te osoby z wami pojadą. Osoby opuszczające tereny objęte wojną są nieufne i bardzo niechętnie korzystają z transportu prywatnego.

  Najgorsze jednak dopiero przed nami. Prezydent Bakun pisze:

  Niestety pojawiły się również przypadki naciągaczy

  Jest to tym bardziej smutne, gdyż jest wojna. Osoby, które uciekają z Przemyśla potrzebują naszej pomocy. Jak więc można próbować w tak perfidny sposób wykorzystywać sytuację? Każde takie przypadki należy zgłaszać do odpowiednich służb. Obywatele Ukrainy muszą pamiętać, że w takim przypadku działają służby, które zapewniają darmowy transport.

  O czym jeszcze pisze włodarz Przemyśla?

  Prosimy o nie przywożenie dużych dostaw wody i innych produktów bezpośrednio do punktu recepcyjnego na dworcu PKP w Przemyślu. Prosimy o wcześniejszy kontakt gdzie należy dowieźć rzeczy przez siebie dowiezione. Dla transportów z wodą będzie to baza MZK przy ulicy Lwowskiej 9A, dla produktów spożywczych, pieczywa, nabiału itp. będzie to Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych przy ul. Bakończyckiej 11, dla innych produktów będzie to sala przy ulicy Wodnej 2.

  Zwrócił też uwagę na aktualne potrzeby. Są to: pościele, koce, jednorazowe poszewki, pokrowce na materace, batony energetyczne, opakowania jednorazowe na herbatę, posiłki, środki higieny, szampony, żele, mydła w płynie, materace, łóżka polowe, kamizelki odblaskowe.

  Foto: Profil Prezydenta Przemyśla

  ➡️

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -