piątek, 1 grudnia, 2023
+

  „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności”- akcja policjantów dla seniorów

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności” – to projekt skierowany do seniorów, jako tej grupy, która jest najbardziej narażona na skutki oszustw m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na wypadek”. Już od lutego do końca roku, dwa razy w miesiącu, policjanci będą pełnić telefoniczne dyżury. Funkcjonariusze udzielą porad tym, którzy zetknęli się z problemem oszustwa na tak zwaną „legendę”.

  W ramach Dni Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ,w dniach 21 i 22 lutego 2022 roku, w godz. od 6.00 do 18.00, pod numerem telefonu 510 997 031, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie będą udzielać porad. W szczególności osobom starszym, które padły ofiarą oszustw na tzw. legendę np. „na wnuczka/policjanta czy na wypadek” lub chcących dowiedzieć się, jak nie dać się oszukać, jak reagować w przypadku próby oszustwa, ale przede wszystkim, gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji.

  Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest od lutego do grudnia 2022 roku, w ramach projektu „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.  Oprócz komendy wojewódzkiej z Rzeszowa, także partnerzy projektu – komendy wojewódzkie z Olsztyna, Białegostoku, Lublina i Gorzowa Wielkopolskiego – będą udzielać takich porad. We wszystkich tych jednostkach zostaną uruchomione telefony komórkowe do kontaktu z ofiarami przestępstw metodą „na wnuczka/policjanta czy na wypadek”.

  Dyżury będą odbywać się cyklicznie, dwa razy w miesiącu.

  Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”, nr PL/2020/PR/0110, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Źródło: KPP Rzeszów

  Zdjęcie podglądowe: pixabay.com

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com