14,3 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Czy mieszkańcy powiatu rzeszowskiego akceptują trasę CPK Łętownia- Rzeszów?

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budowa CPK wzbudza wiele kontrowersji. Jak widać nie wszyscy zgadzają się z jej przebiegiem i propozycjami zmian. Dziś pismo w tej sprawie do BBF Sp. Z o.o. wystosował wójt Świlczy Adam Dziedzic.

  W piśmie tym wójt zauważa, że proponowany przebieg linii kolejowej przez gminę Świlcza jest nie do przyjęcia przez Gminę Świlcza. Jaki był tego powód? Linia ma przebiegać m.in. „przez strzelnice sportową, czy stadion sportowy oddany do użytku w 2021 roku”. Wartość tej inwestycji to prawie 4,5 mln złotych ze środków własnych gminy Świlcza.

  Brak dostępnego opisu zdjęcia.
  Pismo wójta gmina Świlcza Adama Dziedzica

  W tej sprawie wójt Świlczy zaapelował do starosty rzeszowskiego celem przeprowadzenia podjęcia odpowiednich kroków, aby wypracować wspólne stanowisko odnośnie CPK i przebiegu trasy Łętownia- Rzeszów.

  Jak czytamy w uzasadnieniu pisma do starosty, wójt Świlczy zwrócił się do Krzysztofa Grada (Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Rzeszowskiego): „zwróciłem się do Przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Rzeszowskiego o zwołanie w trybie pilnym Konwentu Wójtów i Burmistrzów, w którym porządku obrad będzie uwzględniony punkt dotyczący wypracowania strategii oraz wspólnego stanowiska sprzeciwiającej się budowie CPK, zważywszy, że forma i sposób prowadzenia konsultacji wzbudza coraz większy sprzeciw i niezadowolenie wśród mieszkańców”

  czytamy w piśmie wójta Adama Dziedzica, skierowanego do starosty rzeszowskiego Józefa Jodłowskiego

  Brak dostępnego opisu zdjęcia.
  Pismo do Starosty Rzeszowskiego.

  W ostatnim czasie na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęła także informacja, że mieszkańcy gminy Trzebownisko również są niezadowoleni z przebiegu trasy CPK. O tym więcej wkrótce.

  Obecnie prowadzone są konsultacje z mieszkańcami gmin powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszów na temat przebiegu trasy CPK Łętownia- Rzeszów. Na stronie CPK są dostępne terminy konsultacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com