27,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Rzeszów kupił teren na osiedlu Miłocin. Będzie więcej zieleni

  Polecamy

  Maja Sokołowska
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Władze miasta kupiły działkę na osiedlu Miłocin, o którą starał się deweloper. Powstaną tam tereny rekreacyjne i boisko sportowe. Pierwsze inwestycje zaplanowano już na ten rok. Kwota łączna transakcji to 1,245 mln zł.

  Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

  Działka, którą miasto kupiło w grudniu ma 0,54 ha powierzchni i leży u zbiegu ulic Myśliwskiej i św. Huberta. W listopadzie właściciel terenu, TBS w Głogowie Młp. zawarł warunkową umowę na sprzedaż terenu firmie deweloperskiej.

  Transakcja miała dojść do skutku, jeśli Rzeszów nie skorzystałaby z prawa pierwokupu, na co mieliśmy czas do końca ubiegłego roku. Aktem notarialnym z 15 grudnia poinformowaliśmy, że z tego prawa skorzystamy

  – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

  Dokładny plan jego zagospodarowania zostanie przygotowany wspólnie z mieszkańcami osiedla Miłocin. Wiadomo jednak, że teren zostanie przeznaczony pod zieleń i rekreację, o czym zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa:

  Zakup tego terenu to kontynuacja mojej polityki, która jest nastawiona przede wszystkim na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście. Budujemy kolejne parki kieszonkowe, sadzimy drzewa i krzewy, a w tym miejscu powstanie teren rekreacyjny

  Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -