17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Kary za brak maseczek w Sejmie. Grzegorz Braun słono zapłaci

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Poseł Grzegorz Braun nie może już unikać kar za nienoszenie maseczek w Sejmie. Łącznie straci wielomiesięczne zarobki — pisze czwartkowa „Rzeczpospolita”. Łączny wymiar kar nałożonych w tej kadencji na posła wynosi 155 923 zł i 96 groszy.

  Polityk Konfederacji z powodu braku maseczki na sejmowej sali obrad jest regularnie wykluczany z posiedzeń, co wiąże się z nakładaniem kar finansowych przez prezydium Sejmu.  

  Dotąd Braun nie płacił kar, stosując prosty unik – nie odbierał dotyczących go uchwał z prezydium. Jak informowaliśmy w październiku, z tego powodu w tamtym czasie wyegzekwowano niespełna połowę z siedmiu kar nałożonych na posła. To już nieaktualne – pisze „Rz”.

  Teraz – dzięki zmianie regulaminu Sejmu – możliwa stała się egzekucja całego długu posła. Jak przekazało dziennikowi Centrum Informacyjne Sejmu, Braun ma co miesiąc potrącaną połowę uposażenia poselskiego i całą dietę parlamentarną. Oznacza to, że zamiast 16,8 tys. zł brutto, zarabia co miesiąc w Sejmie 6,4 tys. zł – precyzuje dziennik. Dotąd udało się ściągnąć z pensji Brauna 26,9 tys. zł.

  Jak podaje „Rz” poseł Braun od początku twierdzi, że wewnętrzne sejmowe regulacje o noszeniu maseczek są nielegalne. Powołuje się na ekspertyzy konstytucjonalistów: prof. Sabiny Grabowskiej i prof. Marka Chmaja.

  Źródło: PAP

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -