-0,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
+

  Zakończono jesienne nasadzenia w Rzeszowie. Przybyło blisko 800 nowych drzew

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W listopadzie w Rzeszowie przybyło aż 800 nowych drzew. To efekt jesiennych nasadzeń. W różnych punktach miasta posadzone zostały m.in. lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, graby pospolite.

  Część drzew została posadzona przez rzeszowski Zarząd Zieleni w ramach nasadzeń zastępczych. W listopadzie posadzono w sumie 480 drzew liściastych, 136 drzew iglastych, 591 krzewów oraz pnącza i trawy ozdobne. Sadzone były głównie gatunki drzew rodzinnych, takie jak np. lipy drobnolistne, klony pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite czy brzozy brodawkowate.

  fot. materiały prasowe

  Nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne pojawiły się m.in. na al. I Armii Wojska Polskiego, al. Witosa, ul. Krzyżanowskiego, w rejonie ulic Obrońców Poczty Gdańskiej i Grabskiego, w Parku Papieskim, na pl. Ofiar Getta i parku na osiedlu Kmity. Wszystkie drzewa zaopatrzone zostały w systemy nawadniająco-napowietrzające, a posadzone rośliny objęte zostały przez wykonawcę 3- letnią pielęgnacją i gwarancją.

  fot. materiały prasowe

  Ponadto Zarząd Zieleni Miejskiej w listopadzie posadził dodatkowo 179 wysokich drzew. Pieniądze na zakup i posadzenie tych drzew (wysokość 4-4,5 metra, średnica pnia 30-45 cm) zostały zarezerwowane w budżecie miasta na  wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, niedługo po wyborach.

  fot. materiały prasowe
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -