1,7 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Repertuar na grudzień w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na pokazy filmowe zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”

  Polecamy

  Dawid Micał
  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Dyskusyjny Klub Filmowy Klaps, działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, zaprasza miłośników dobrego kina na grudniowe projekcje filmowe połączone z prelekcjami i po filmowymi dyskusjami.

  Klub Filmowy, zaprasza na swoje pokazy do budynku WDK na ul. S. Okrzei 7. Cena pojedynczego biletu wynosi 10 zł. Istnieje możliwość zakupu miesięcznego karnetu na wszystkie trzy filmy za 20 zł.

  Repertuar na grudzień wygląda następująco:

  6 grudzień 2021, godzina 19:00

  Wszystko zostaje w rodzinie, reż. Daniele Luchetti

  W najbliższy poniedziałek na ekranie zostanie wyświetlony włoski dramat o kryzysie pewnej pary. Akcja filmu rozpoczyna się na początku lat 80 w Neapolu. Vandy i Alda są małżeństwem, które przechodzi kryzys po niespodziewanym wyznaniu mężczyzny. Młoda Lidia przerywa rodzinną sielankę. Ich dwoje małych dzieci jest rozdartych między rodzicami, w atmosferze krzywdy i urazy. Jednak okazuje się, że więzi, które łączą rodzinę są bardzo silne, nawet bez miłości. Po trzydziestu latach od dramatycznych wydarzeń rodzina dalej jest w komplecie. Jak do tego doszło?

  fot. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

  13 grudzień 2021, godzina 19:00

  Bez końca, reż. Krzysztof Kieślowski

  Ten psychologiczny dramat polityczny to gorzki film o stanie wojennym. Rok 1982. Po śmierci mecenasa Antoniego Zyro, obronę młodego robotnika Dariusza, który prowadził strajk, przejmuje mecenas Labrador. Ten nie dba o poglądy swego klienta, uczy go tylko, jak ma odpowiadać na pytania w sądzie. Urszula Zyro nie potrafi się odnaleźć po śmierci męża. W czasie rozmowy z Tomkiem, przyjacielem zmarłego męża, kobieta jeszcze raz przegląda notes i zauważa, że przy nazwisku Labradora widnieje zrobiony czerwonym flamastrem znak zapytania. Co to może oznaczać? Jaki los czeka Dariusza?

  20 grudzień 2021, godzina 19:00

  DAU. Natasza, reż. Ilya Khrzhanovskiy, Jekaterina Oertel

  Dramat z 2020 roku jest zaledwie wprowadzeniem w skonstruowany z niebywałym rozmachem świat DAU. Wstrząsająca, transowa, chwytająca bohaterów i widzów w pułapki długich ujęć Natasza, opowiada o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Film jest szczegółowym przedstawieniem tytułowej bohaterki – Nataszy. Obraz filmu został tak zaprezentowany jakby kamera była zamontowana na czubku jej nosa. Na potrzeby filmu na terenie nieczynnego kompleksu wodnego w Charkowie zostało wybudowane miasto-instytut, w którym twórcy zamknęli na wiele miesięcy ochotników: naturszczyków i aktorów. Całość zaś rozrosła się w radykalny, kontrowersyjny eksperyment z pogranicza kina, sztuk wizualnych, psychodramy i nauk społecznych.

  fot. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com