16 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Plan tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Rzeszowie w 103. rocznicę

  Polecamy

  Dawid Micał
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W stolicy Podkarpacia główne uroczystości odbędą się na Placu Wolności przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Przewidziana jest msza w kościele Farnym, wystąpienia wojewody oraz marszałka województwa podkarpackiego. Dodatkową imprezą przewidzianą w dniu 11 listopada, będzie kolejny rzeszowski Bieg Niepodległości.

  Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie rozpoczną się o godzinie 10:00, mszą świętą w kościele Farnym. Po zakończeniu, uroczystości przeniosą się na Plac Wolności, pod pomnik marszałka J. Piłsudskiego. Zostanie odśpiewany Hymn Państwowy z podniesieniem flagi. Po wystąpieniu wojewody podkarpackiej oraz marszałka województwa podkarpackiego, zostaną złożone wieńce oraz wiązanki kwiatów pod pomnikiem ojca niepodległości. Na sam koniec wydarzenia, przewidziana jest Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

  fot. PUW w Rzeszowie/ Twitter

  Dodatkowo, podczas Święta Niepodległości odbędzie się 9. Edycja PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie.  Zawodnicy wystartują z rynku miejskiego o godzinie 11:11. Wśród zgłoszonych uczestników są zarówno amatorzy, jak i zawodowi biegacze. Główną atrakcją imprezy będzie bieg z flagą o długości 30 metrów, którą poniesie 35 biegaczy.

  fot. Run Rzeszów – strona FB

  Na obchody narodowego święta zaprasza: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

  Przejeżdżając przez centrum Rzeszowa w dniu 11 listopada, warto spojrzeć na budynek  Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, na którym będą wyświetlane pokazy laserowe w godzinach 18:00 – 24:00.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -