0,1 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Akcja „Truck&Bus” na Podkarpaciu

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj na Podkarpaciu odbyła się akcja „Truck&Bus”, podczas której kontrolowano samochody ciężarowe i autobusy. Akcje policjantów pokazują jak wiele muszą poprawić w bezpieczeństwie swoim, a także innych uczestników ruchu drogowego kierowcy w całej Polsce.

  Akcja „Truck&Bus” została przeprowadzona także na terenie całej Polski. W akcji na Podkarpaciu brało udział 200 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 900 pojazdów. Poniżej przedstawiamy efekt prac policjantów.

  W trakcie kontroli przebadano 911 pojazdów, z czego 365 stanowiły samochody ciężarowe, a 35 autobusy. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 196 kierowców, w tym 30 kierujących ciężarówkami, 1 kierowca autobusu, przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci zakwestionowali stan techniczny 52 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, z czego 11 pojazdów nie dopuszczono do dalszej drogi. Z powodu usterek technicznych zatrzymano 45 dowodów rejestracyjnych. W efekcie prac policjantów zostało nałożonych 252 mandaty karne- informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

  Już niedługo uroczystość Wszystkich Święty. Policjanci już dziś apelują o ostrożność na drogach, a także dostosowanie się do panujących warunków na drogach. W weekend w Polsce rozpocznie się akcja „Znicz”, w trakcie której funkcjonariusze sprawdzą m.in. trzeźwość kierowców na drogach w Polsce.

  Foto: KW Policji w Rzeszowie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com