10,8 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Jacek Kotula z akcją: Inicjatywa Sanocka Stop Niedzielski!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jacek Kotula zainicjował akcję „Stop Niedzielski”. Inicjatywa obywatelska ma formę apelu do ministra Adama Niedzielskiego, by ten wstrzymał się od wizyt na Podkarpaciu, „bo ludzie sobie go tu nie życzą…„.

  Każda jego wizyta wiąże się z impertynencjami i wygrażaniem mieszkańcom Podkarpacia, że nasz region jest pierwszy do zamknięcia. Niedzielski ewidentnie nadużywa naszej gościnności.

  – czytamy w e-mailu skierowanym do redakcji.


  Jak tłumaczy Radny Jacek Kotula: korzystając z uprawnienia mieszkańców, do przedłożenia sejmikowi projektu uchwały, rozpoczyna się zbieranie podpisów pod deklaracją, iż ludzie nie życzą sobie dalszych wizyt ministra Niedzielskiego.


  Zgodnie z uchwałą sejmiku z 2019r. obywatele posiadają inicjatywę obywatelską i każda propozycja uchwały , pod którą podpisze się co najmniej tysiąc osób musi być poddana pod głosowanie na sesji sejmiku podkarpackiego.

  Oto treść i uzasadnienie:

  „APEL
  w sprawie ministra Niedzielskiego
  Na podstawie: art. 16 Konstytucji, § 19 ust. 2 Statutu Województwa Podkarpackiego (uchwała Sejmiku Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w sprawie uchwalenia Statutu Województwa Podkarpackiego z dnia 29 września 1999 r. (M.P. 2000 Nr 4, poz. 66 ze zm.):
  W imieniu wspólnoty samorządowej województwa podkarpackiego, apeluje się do ministra zdrowia Marka Niedzielskiego, o powstrzymanie się od składania kolejnych oficjalnych wizyt w naszym regionie.
  Uzasadnienie:
  Minister zdrowia Marek Niedzielski, wizytując w ostatnim czasie Podkarpacie, dopuścił się zachowań niestosownych wobec mieszkańców, przez podejmowanie prób prowokacji, szantażowanie i wygrażanie i zastraszanie.
  Podczas wizyty w Jeżowym, Niedzielski dopuszczał się celowego obrażania epitetami w rodzaju „antyszczpionkowcy”, a kontekst wydarzeń krajowych wskazywał na to, iż celem jego działania mogło być sprowokowanie burd i zamieszek, aby wzbudzać niechęć i nienawiść w stosunku do tych, którzy kwestionują działania obecnego rządu podejmowane pod pretekstem epidemii.
  Z kolei podczas wizyty w Sanoku, Niedzielski atakował dziennikarzy z powodu tego, iż nie używają masek. Mimo, iż przedstawiciele rządu notorycznie (np. ostatnio w Karpaczu) nie używają masek. Niedzielski za każdym razem wygraża i szantażuje mieszkańców Podkarpacia, iż planuje w pierwszej kolejności w naszym regionie wprowadzać restrykcje i ograniczenia, w szczególności bezprawnie dyskryminujące osoby, które nie darzą zaufaniem rządowej propagandy na rzecz preparatów, mających jakoby zmniejszać niebezpieczeństwo epidemii.
  Obecność Niedzielskiego na naszej ziemi jest niepożądana co najmniej do czasu wyjaśnienia, kto personalnie odpowiada za drastyczny wzrost śmiertelności Polaków, który nawet w ramach oficjalnych danych, nie ma nic wspólnego z żadną epidemią. Skutki tego zjawiska są szczególnie dotkliwe na Podkarpaciu, nie ma najmniejszych wątpliwości, iż wynikają z błędów w zarządzaniu ochroną zdrowia. Konieczne jest wskazanie i rozliczenie osób, które za to odpowiadają.”

  Podpisy pod apelem można kierować na adres :
  Inicjatywa Sanocka – Stop Niedzielski, 38-500 Sanok ul.Kościuszki 26 skr poczt nr 43

  więcej szczegółów na mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/inicjatywasanok

  Czy inicjatywa jest słuszna, a może to już zbyt daleko idące kroki i niechęć do osoby Adama Niedzielskiego?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -