12,6 C
Rzeszów
wtorek, 19 października, 2021
+

  Dotacja dla 48 podkarpackich domów pomocy społecznej

  Polecamy

  Zuzanna Jarosz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane umowy ze starostami na dofinansowanie podkarpackich domów pomocy społecznej. Środki z budżetu państwa w wysokości 1 mln 743 tys. zł trafią do ponad 48 placówek. Pieniądze zostaną przeznaczone na wzmocnienie zabezpieczenia przed skutkami występowania wirusa SARS-CoV-2. 

  Dotacja pomoże wyposażyć domy opieki społecznej w niezbędne środki ochrony osobistej i potrzebny sprzęt oraz zapewni kadrę niezbędną do zachowania ciągłości usług świadczonych przez te jednostki.

  Z punktu widzenia wojewody niezwykle ważne jest to, aby funkcjonujące domy pomocy społecznej na terenie województwa podkarpackiego były zabezpieczone pod względem finansowym i właściwie chronione w czasie epidemii COVID-19 

  -mówiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki

  fot. materiały prasowe

  W naszym województwie mamy w sumie 53 domy pomocy społecznej, w tym 48 jest objętych stałym dofinansowaniem z budżetu państwa. Placówki łącznie dysponują ponad 4 917 miejscami

  -dodała Ewa Leniart

  W ubiegłym roku również zostały przekazane dodatkowe pieniądze dla DPS-ów na zabezpieczenie przeciwko koronawirusowi. Wówczas DPS-y z Podkarpacia otrzymały w sumie ponad 6,1 mln zł.

  Łączna wysokość środków pieniężnych, otrzymanych przez domy pomocy społecznej w 2021 roku wynosi 8 mln 554 tys. zł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -