21,7 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  „Kiedy byłem małym chłopcem hej”- ten i wiele innych klasyków zagrali i zaśpiewali rzeszowianie w ramach Breakout Days 2021

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (18 września br.) w ramach zakończenia koncertów w ramach Breakout Days rzeszowianie zaprezentowali znane polskie przeboje na rynku rzeszowskim nieopodal słynnego pomnika Tadeusza Nalepy, muzyka i autora znanych utworów.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

  Rzeszowianie wyszli na rynek rzeszowski przynosząc ze sobą gitary i wspólnie z innymi koncertując przy pomniku Nalepy.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Mieszkańcy udowodnili, że mają muzyczny talent. Koncertowali nie tylko dorośli, ale i dzieci w różnym wieku.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości  Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Działania interdyscyplinarne: konkursy, koncerty, seminaria,  pozwolą na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock.  W festiwalu uczestniczą debiutanci, profesjonalni muzycy oraz uczestnicy konkursów, którzy wymieniają się doświadczeniami.

  fot. Estrada Rzeszowska

  Program tegorocznych obchodów Breakout Days znajduje się na stronie – http://breakoutdays.pl/pl/program/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -