0,5 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Robert Makłowicz na konferencji K. Fijołka poświęconej Festiwalowi Kulinarnemu „Karpaty na widelcu”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś (14 września br.) po południu na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prezydenta miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, podczas której wyjątkowych gościem był znany polski krytyk kulinarny, dziennikarz, podróżnik i osoba medialna Robert Makłowicz. Konferencja dotyczyła Festiwalu Kulinarnego pn. „Karpaty na widelcu”, który odbędzie się już przyszłym roku w Rzeszowie.

  „Wiosną tego roku padły deklaracje na temat możliwości organizacji „Karpat na widelcu”. Dziś możemy już powiedzieć – wspaniały festiwal kulinarny odbędzie się w Rzeszowie”

  – mówił podczas konferencji Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  O możliwości zorganizowania Festiwalu Kulinarnego „Karpaty na widelcu” Konrad Fijołek i Robert Makłowicz rozmawiali już podczas wiosennej kampanii wyborczej.

  Podczas konferencji prezydent Rzeszowa zaznaczył, że Festiwal Kulinarny odbędzie się we wrześniu 2022 roku i będzie on jednym z głównych miejskich wydarzeń promocyjnych miasto.

  fot. Kurier Rzeszowski

  „To będzie wyjątkowy, wielowątkowy festiwal. W czasie jego trwania Rzeszów będzie stolicą całego karpackiego łuku jeśli chodzi o kulinaria i kulturę. To ma być festiwal dla mieszkańców i ludzi zajmujących się gastronomią nie tylko w Rzeszowie ale na całym Podkarpaciu.

  – podkreślił Robert Makłowicz.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Krytyk kulinarny dodał również, że taki festiwal to idealna okazja, aby promować nie tylko restauracje ale też producentów regionalnych. Podkarpacie i całe Karpaty to przecież olbrzymia skarbnica smaków.

  Szczegóły przygotowywanego wydarzenia pojawią się już wkrótce.

  Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com