21,7 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Straż Graniczna zatrzymała obywateli Jemenu i Somalii na granicy polsko-ukraińskiej. Wędrowali do Europy Zachodniej

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej poinformował o zatrzymaniu sześciu obywateli Jemenu i dwóch obywateli Somalii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Pieszo próbowali przedostać się do krajów Europy Zachodniej.

  Jak donosi Straż Graniczna cudzoziemców zatrzymano w górzystym i zalesionym rejonie w okolicach Arłamowa na Podkarpaciu. Grupa młodych osób została dostrzeżona przez patrolujących teren funkcjonariuszy z Placówki SG w Huwnikach.

  Byli to mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat. Wśród nich było dwóch Somalijczyków i sześciu obywateli Jemenu. W trakcie składanych wyjaśnień przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy Polski.

  Mówili, że legalnie dostali się na Ukrainę, a stamtąd planowali wspólnie udać się na zachód Europy. W wędrówce pomagała im nawigacja w telefonie. W czasie zatrzymania imigranci byli w dobrej kondycji fizycznej. W plecakach mieli ubrania na zmianę oraz pieniądze na dalszą podróż.

  Obecnie trwają czynności związane z przekazaniem cudzoziemców w drodze readmisji z powrotem na Ukrainę.

  Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała aż 165 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. Byli to głównie obywatele Afganistanu, Turcji, Syrii i Somalii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -