piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Niebawem rusza kosmiczne wyzwanie NASA na Podkarpaciu – z Rzeszowa w kosmos

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już 2 października, po raz pierwszy na Podkarpaciu wystartuje globalny NASA International Space Apps Challenge 2021. To unikalne wydarzenie jest doskonałą okazją do wspólnej nauki i eksperymentowania w obszarze rozwiązań dla rozwoju Podkarpacia, z wykorzystaniem danych satelitarnych NASA. Inicjatorami rzeszowskiej edycji wydarzenia są Podkarpackie Centrum Innowacji i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

  Każdego roku agencja kosmiczna NASA organizuje globalny hackathon, podczas którego zespoły z całego świata intensywnie pracują nad swoimi projektami w oparciu o konkretne zagadnienia. W tym roku, kosmiczne wyzwanie NASA podjęło również Podkarpacie. Hackathon odbędzie się w dniach 2-3 października, a swój udział można zgłaszać przez stronę: https://bit.ly/SpaceAppChallengeRzeszów.

  Hackathon z NASA jest świetną okazją do odkrycia kosmosu w sobie, bo przecież kosmiczne rozwiązania towarzyszą nam każdego dnia. Myślę, że jest to także szansa dla rozwoju Podkarpacia, dlatego spośród 26 wyzwań ogłoszonych przez NASA zachęcamy w szczególności do podjęcia pięciu, które są szczególnie interesujące i wartościowe dla naszego regionu

  – mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

  NASA International Space Apps Challenge 2021 to doskonała okazja do przeżycia kosmicznej przygody.

  Szansa na współpracę z agencją kosmiczną nie zdarza się zbyt często, dlatego uznałem, że warto spróbować. Spróbowałem i oto mamy NASA! Zachęcam do udziału w wydarzeniu – każdy ma potencjał do tego, aby współtworzyć kosmiczne rozwiązania

  – zachęca Łukasz Bis, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, koordynator lokalnej edycji NASA International Space Apps Challenge Rzeszów.

  Prodziekan podkreśla również, że udział w kosmicznym hackathonie NASA International Space Apps Challenge 2021 może wziąć każdy, jest on całkowicie bezpłatny i odbywa się online. Dla zwycięskich, interdyscyplinarnych zespołów projektowych przygotowaliśmy cenne upominki i atrakcyjne nagrody finansowe.

  Poza nagrodami przekazanymi przez Partnerów wydarzenia, zwycięzcy będą mieli możliwość powalczyć o dwie globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Wśród Partnerów Akademickich znaleźli się: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie oraz Partnerzy branżowi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com