wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Padł rekord oddawania krwi na Podkarpaciu! To rezultat akcji charytatywnej rzeszowskiej ,,Solidarności”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach akcji charytatywnej „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” w 2021 roku 1163 dawców i związkowców oddało aż 523 litry krwi.

  Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” nieprzerwanie od 2006 r. w dowód pamięci i szacunku dla Ojca Świętego Jana Pawła II organizuje w sierpniu akcję honorowego krwiodawstwa, która z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem.

  Na apel rzeszowskiej „Solidarności” co roku odpowiadają członkowie związku, sympatycy oraz krwiodawcy i mieszkańcy powiatów naszego regionu.

  Pomimo trudnego czasu pandemii w 2021 roku udało się osiągnąć rekord oddanej krwi. Dzięki zaangażowaniu i czynnym udziale 1163 dawców i związkowców, którzy podzielili się drogocennym lekiem, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wzbogaciło się o 523 litry krwi.

  źródło: strona internetowa związku

  Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” organizuje akcję dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz z firmami: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie i Leżajsku, Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu oraz Marcel. Dzięki ich uprzejmości organizacja ma możliwość promowania akcji w środkach transportu publicznego, docierając do coraz większej ilości mieszkańców.

  W tym roku, dzięki współpracy z OSP Czudec i OSP Harta, Fundacją na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej i Domem Kultury „Sokół” w Strzyżowie oraz wolontariuszką Joanną Procak dodatkowo organizatorzy zapraszali na akcję oddawania krwi w krwiobusach RCKiK.

  W imieniu potrzebujących, bardzo dziękujemy Krwiodawcom. Wszyscy, którzy włączają się w akcję charytatywną „Sierpień Miesiącem Honorowego Krwiodawstwa NSZZ Solidarność” budują wspaniały pomnik naszego rodaka Jana Pawła II, wypełniając Jego testament zawarty w słowach: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

  – piszą organizatorzy akcji.

  Szczegółowe podsumowanie akcji 2021 r.:

  RCKiK w Rzeszów – 527 osób

  Terenowy Oddział Mielec – 81 osób

  Terenowy Oddział Leżajsk – 307 osób

  Strzyżów – 23 osoby

  Harta – 52 osoby

  Czudec – 33 osoby

  Kolbuszowa – 40 osób

  Pozostałe ekipy – 100 osób

  RAZEM: 1163 osoby oddało krew ok. 523 l

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com