środa, 17 lipca, 2024
+

  Rowery wjadą na buspasy w Rzeszowie już w październiku. Jest pozytywna opinia komisji

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego działająca przy prezydencie miasta pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z rzeszowskich buspasów. Dokładny termin wprowadzenia tej możliwości zostanie podany już niedługo.

  Ze względu na to, że rower należy do najbardziej ekologicznych środków transportu, jest coraz częściej wykorzystywany w komunikacji. Również w Rzeszowie coraz więcej mieszkańców decyduje się na korzystanie z roweru. W związku z tym Konrad Fijołek zaproponował wprowadzenie korzystania przez rowerzystów z buspasów i zwrócił się do Komisji ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego.

  – Coraz więcej miast, w związku ze wzrastającą liczbą rowerzystów a także w związku z pewnymi niedostatkami w infrastrukturze rowerowej, decyduje się na umożliwienie korzystania miłośnikom dwóch kółek z buspasów. Decydujące są oczywiście względy bezpieczeństwa, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie zapytałem o zdanie Komisję ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego

  – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

  W skład komisji wchodzą m.in. przedstawiciele policji, straży miejskiej, Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Komisja podczas piątkowego posiedzenia pozytywnie zaopiniowała wprowadzenie możliwości korzystania z buspasów przez rowerzystów. Zgodnie z sugestią komisji rozwiązanie ma zostać wprowadzone pilotażowo. Sytuacja na buspasach, po wpuszczeniu na nie rowerów, ma być sprawdzana przez Zarząd Transportu Miejskiego oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

  Od kiedy rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów? Taka możliwość zostanie wprowadzona w październiku, po spełnieniu wszystkich formalności, czyli m.in. po opracowaniu projektu organizacji ruchu. Dokładny termin będzie znany w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com