25,7 C
Rzeszów
piątek, 20 maja, 2022
+

  Rzeszów włącza się w ogólnopolską akcję ,,Książka za worek śmieci”. Uczestnicy posprzątają okolice Żwirowni

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nasze miasto włącza się w ogólnopolską edycję akcji „Książka za worek śmieci”, w której uczestniczy 16 wojewódzkich miast Polski. Uczestnicy posprzątają okolice Żwirowni już 18 września, a 50 osób otrzyma upominki w postaci książek.

  Już 18 września 2021 odbędzie się ogólnopolska edycja akcji. Ideą akcji jest zachęcenie mieszkańców Rzeszowa do wspólnego działania na rzecz środowiska poprzez sprzątanie miejsc, które wymagają interwencji.

  Dla uczestników akcji w Rzeszowie przeznaczonych jest 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

  Organizatorem akcji jest Anna Jaklewicz, a patronem medialnym National Geographic Traveler. XVIII edycja akcji odbywa się dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL S.A., utworzonej w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych.

  Aby zarejestrować swój udział w akcji w Rzeszowie należy wypełnić formularz załączony w linku poniżej. Przyjmowane są tylko indywidualne zgłoszenia:
  https://forms.gle/cmUsHS9zeKp4nXFz8

  źródło: strona wydarzenia na Facebooku

  Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie trzeba ich rejestrować. Dla maluchów przewidywana są dodatkowa, limitowana pula książek.

  W Rzeszowie uczestnicy posprzątają okolice Żwirowni. Akcja odbędzie się w sobotę, 18.09.2021, o godzinie 10.00, na parkingu przy placu zabaw (wjazd od ul. Grabskiego). Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Rzeszowie: https://maps.app.goo.gl/2qbGfxGaWheaEz4C9.

  W punkcie zbiórki będą czekać koordynatorzy, którym należy zgłosić swoją obecność. Wręczą oni każdemu worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje.

  Organizatorzy proszą o zakrywanie nosa i ust przez uczestników w punkcie zbiórki oraz dezynfekcję rąk. Przypominają również o założeniu wysokich butów, długich spodni oraz nakrycia głowy, a w razie deszczowej pogody nieprzemakalnej odzieży. Radzą także, aby uczestnicy zaopatrzyli się w zapas wody i przekąski dodające energii, repelent na komary, a także plecak, do którego można schować otrzymaną książkę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -