28,6 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  W wypożyczalni głównej WiMBP odbędzie się prelekcja pt. „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina słonecznej Grecji”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza wszystkich miłośników podróży na darmową prelekcję multimedialną pt.: „Wyspa Thassos: szmaragdowa kraina słonecznej Grecji”, która odbędzie się 13 września br. o godz. 18.00. Autorem prelekcji jest podróżnik i dziennikarz – Sebastian R. Bielak.

  Sebastian R. Bielak – podróżnik, doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie.

  Prelekcja trwać będzie ok. 90 minut i składać się będzie z pokazu slajdów pt. „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji” oraz filmu pt. „Wyspa Thassos. Słoneczne plaże północnej Grecji”. Film prezentuje wybrane plaże wyspy, natomiast prezentacja szczegółowo opisuje przyrodę Thassos (florę i faunę), tutejsze krajobrazy oraz malownicze, piaszczyste plaże, nadmorskie miasteczka i porty, górskie wioski przypominające żywe skanseny, tradycyjne potrawy kuchni greckiej, styl życia i kulturę Tasyjczyków, lokalną architekturę, atrakcje turystyczne oraz infrastrukturę wyspy.

  Thassos to wyspa położona w północnej części basenu Morza Egejskiego, a mając prawie 380 km2 powierzchni plasuje się jako jedna z największych wysp tego regionu. Jest mało znana wśród turystów odwiedzających Grecję, którzy najczęściej wybierają się na Kretę, Rodos czy Zakynthos.

  Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -