poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Już wkrótce Europejskie Dni Dziedzictwa „Smaki Dziedzictwa” w Tyczynie. Znamy program wydarzenia

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie zaprasza do udziału w Europejskich Dni Dziedzictwa. W programie m.in. pokazy kulinarne, warsztaty artystyczne i koncert zespołu Karczmarze.

  Już 12 września rozpoczną się Europejskie Dni Dziedzictwa „Smaki Dziedzictwa” w Tyczynie. W tym dniu wydarzenie odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie (Grunwaldzka 29). O godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż wystawy – „Kulinarne smaczki” Andrzeja Mleczki. Autor urodził się w 1949 roku w Tarnobrzegu. Studiował na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 1971 roku zadebiutował na łamach tygodnika „Student”. Od tego czasu zajmuje się przede wszystkim rysunkiem satyrycznym, ale także plakatem, scenografią, grafiką oraz rysunkiem reklamowym. Jest autorem ponad 20 tysięcy rysunków i ilustracji opublikowanych w kilkudziesięciu pismach i magazynach. Dotychczas zbiory jego prac ukazały się w ponad 50 książkach i albumach. Twórczość artysty prezentowana była na kilkuset wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

  Odbędzie się również kulinarna gawęda Stefanii Budy i prezentacja i pokaz kulinarny w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Zarzecza.

  źródło: materiały prasowe

  Kolejna część wydarzenia odbędzie się 19 września na Rynku w Tyczynie. O godzinie 10:00 rozpocznie się XXVI Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych. Przegląd zespołów potrwa do godziny 18:00. Wówczas koncert zagra zespół Karczmarze. Wyniki zostaną ogłoszone o godz. 19.00. Zwycięzcy otrzymają nagrody i wykonają koncert.

  Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje: kiermasz rękodzieła i produktów kulinarnych, regionalne jadło, darmowe dmuchańce dla dzieci oraz warsztaty artystyczne. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com