1,2 C
Rzeszów
sobota, 3 grudnia, 2022
+

  Wczoraj w Rzeszowie odbyło się wydarzenie „Tour de Konstytucja PL”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Tour de Konstytucja PL” to ogólnopolskie wydarzenie pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Adama Bodnara organizowane przez Kongres Ruchów Obywatelskich oraz prawie 10 innych fundacji i stowarzyszeń.

  Jak informują organizatorzy ze względu na przypadającą w 2021 roku setną rocznicę uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, pragną uczcić to dwumiesięczną podróżą kapsuły z egzemplarzem Konstytucji przez wiele polskich miast.

  Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja zapisów Konstytucji i praktyki ustrojowej wytworzonej przez ponad 20 lat obowiązywania obecnej ustawy zasadniczej.

  źródło: FB Elżbieta Łukacijewska

  „Tour – BUS” przywiózł na rzeszowski Rynek nie tylko zwój Konstytucji, materiały informacyjne i gadżety ale także wielu wybitnych gości takich jak: prof. Ewa Łętowska, prof. Adam Bodnar, sędzia Waldemar Żurek, sędzia Igor Tuleya, sędzia Paweł Juszczyszyn, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara i inni. W wydarzeniu wzięli udział również posłanka Elżbieta Łukacijewska, Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz podkarpaccy prawnicy.

  Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i zgromadziło na rzeszowskim Rynku wielu ludzi, który chętnie rozmawiali o Konstytucji, prawach i wolnościach obywatelskich.


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com