czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Pożegnanie lata z Teatrem Muzycznym Halka podczas koncertu „Lekko zwiewnie”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr Halka zaprasza na muzyczne pożegnanie lata Arią i Piosenką podczas koncertu „Lekko zwiewnie”, który odbędzie się w sobotę (28 sierpnia br.) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

  Podczas koncertu usłyszymy m.in. stare przedwojenne piosenki, jak np. „Dlaczego właśnie dziś” (z filmu Dwie Joasie, z 1935 roku), „Tak jak ty” (utwór z filmu Ada to nie wypada z 1936 roku) oraz wprowadzająca w nastrój jesiennej nostalgii – piosenkę „Kasztany” z repertuaru S. Przybylskiej do słów Krystyny Wodnickiej. Jako wspomnienie podróży do ognistej Hiszpanii, posłuchać będzie można słynnej arii „ Dziewczęta z Barcelony” z operetki Clivia -Nico Dostala.

  W rolę czarującej Hiszpanki wcieli się Aleksandra Szymańska. Ponadto, nie zabraknie również słynnych arii „Brunetki, blondynki”, oraz „Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański” w wykonaniu naszych tenorów Tomasza Furmana i Marcina Pokusy.

  Natomiast w rolę Adeli z Zemsty Nietoperza wcieli się zaś sopranistka koloraturowa Jakdwiga Kot-Ochał. Całości koncertu dopełnia urokliwe duety z operetki „Wiedeńska Krew” J. Straussa. Solistom towarzyszyć będzie rzeszowska pianistka- Aneta Czach.

  Rezerwacja biletów pod nr: 695 703 312. Koszt wstępu: 30 zł.

  Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  plakat wydarzenia

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com