poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Podkarpacka Policja została wyposażona w cztery nowe radiowozy

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacka Policja została wyposażona w 4 nowe specjalistyczne pojazdy ruchu drogowego. Dwa radiowozy trafią do komend miejskich w Rzeszowie, po jednym w Krośnie i w Tarnobrzegu. Pojazdy marki Volkswagen Crafter będą obsługiwały zdarzenia drogowe – wypadki i kolizje.

  Nowoczesne radiowozy warte około 460 tys. złotych są wyposażone w sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia miejsca i oględzin. To między innymi znak „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, skalówki i numerki, flary oraz parawan. Pojazd będzie pełnił też funkcję mobilnego biura. Policjanci mają do dyspozycji laptop, drukarkę, aparat fotograficzny, router i agregat prądotwórczy.

  Radiowozy będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe. Pojazdy zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

  Zakup pojazdów współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com