27,1 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Strażacy i policjanci spotkali się z młodzieżą odpoczywającą na basenie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jasielscy policjanci i strażacy z PSP Jasło wzięli udział w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w ramach, której spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie jasielskiej pływalni. Mundurowi promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Udzielali także instruktażu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników zajęć otrzymał ulotki informacyjno-edukacyjne oraz kolorowanki.

  KPP Jasło

  W piątek, policjanci i strażacy odwiedzili po południu młodzież i dzieci, które na terenie jasielskiej pływalni uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w ramach lokalnego programu Trener Osiedlowy. Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, zarówno tych w obszarze ruchu drogowego, jak i tych podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci realizujący zagadnienia profilaktyczne zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy uatrakcyjnili spotkanie z młodzieżą pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi słuchacze uczyli się zasad bezpieczeństwa oraz resuscytacji.

  KPP Jasło

  Mundurowi podczas spotkania uświadamiali dzieci i młodzież na temat zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci apelowali w szczególności o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie rozsądku podczas spędzania czasu nad wodą.  W trakcie spotkania funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego w zakresie prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych.  

  KPP Jasło

  Każdy z uczestników spotkania otrzymał także ulotki informacyjno-edukacyjne oraz kolorowanki ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach programu „Mistrzowie w drodze”.

  KPP Jasło

  Źródło informacji: Policja Podkarpacka – KPP Jasło

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -