środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Wakacyjny cykl spotkań dla kobiet „Szpilka na wakacjach”

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowski Dom Kultury zachęca do udziału w wakacyjnym cyklu spotkań dla kobiet “Szpilka na wakacjach”, który jest realizowany w ramach letniej akcji miejskiej “Atrakcje na wakacje”. Spotkania odbędą się w okresie 16 lipca do 25 sierpnia br.

  Poniżej harmonogram spotkań:

  1. „Prelekcja na temat naturalnych kosmetyków”

  16.07.2021 godz. 17:00 (piątek)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Country – ul. Herbowa 3

  Spotkanie dotyczące naturalnych kosmetyków nakierowane na budowanie świadomości dotyczącej ekologicznych i zdrowych rozwiązań dla naszej skóry. Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność ze względu na bezpieczny, naturalny skład, dobroczynne właściwości dla naszej skóry wykorzystujące bogactwo przyrody oraz troskę o nasze środowisko. Prelekcja połączona z prezentacją kosmetyków naturalnych. 

  2. „Zdrowe zakupy”

  17.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa – ul. Staroniwska 46

  Spotkanie poświęcone tematyce zdrowego odżywania i zdrowych zakupów. Uczestniczki podczas spotkania dowiedzą się jak świadomie robić zakupy, jak zdrowe zakupy pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, jak czytać etykiety produktów spożywczych czy chemicznych, jak przygotowywać listę zakupową, jakie chwyty stosują sklepy abyśmy kupowali więcej, promocje w sklepach. 

  3. „Nordic walking”

  24.07.2021 godz. 09:30 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój – ul. Budziwojska 194- osiedle Budziwój

  Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polega na szybkim marszu
  ze specjalnymi kijkami. Ideą spotkania jest promocja aktywnego stylu życia i szeroko pojętego zdrowia wśród mieszkanek Rzeszowa oraz ich integracja. Podczas spotkania uczestniczki poznają techniki marszu nordic walking, podstawowe zasady ruchu oraz wykonywania ćwiczeń. Spacer będzie miał również charakter krajoznawczy – uczestniczki poznają walory przyrodnicze osiedla Budziwój, a finał spaceru będzie miał miejsce
  w Przylasku. Właśnie tam, na łonie natury, zakończymy spotkanie godziną relaksacji (ćwiczenia rozciągająco-wzmacniające oraz praca z oddechem).

  Wymagany własny sprzęt – w przypadku jego braku prosimy o wcześniejszy kontakt.

  4. „Naturalne kosmetyki”

  24.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca – ul. Beskidzka 6

  Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Podczas spotkania uczestniczki wykonają dla siebie peeling cukrowy, antyperspirant, kule do kąpieli. Dowiedzą się w jaki sposób wykorzystywać bogactwo natury w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność ze względu na bezpieczny, naturalny skład, dobroczynne właściwości dla naszej skóry wykorzystujące bogactwo przyrody oraz troskę o nasze środowisko.

  5. „Makrama”

  31.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka – ul. Matysowska 99

  Podczas warsztatów kreatywnych uczestniczki zaprojektują i wykonają makramową dekorację dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Podczas spotkania omówione zostaną etapy pracy takie jak: przygotowanie stanowiska, narzędzia, materiały oraz elementy potrzebne do stworzenia makramowej dekoracji do domu.

  6. „Joga i medytacja”

  07.08.2021 godz. 10:00 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Krynicka – ul. Krynicka 1

  Spotkanie treningowe nakierowane na budowanie harmonii ciała, umysłu i oddechu oraz medytacja jako sposób na wyciszenie umysłu, slow life, relaks, pracę z oddechem.

  7. „Gimnastyka kręgosłupa”

  14.08.2021 godz. 10:00 (sobota)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka – ul. Dębicka 170

  Gimnastyka kręgosłupa to trening specjalistyczny. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających, oddechowych i relaksacyjnych. Ich istotą jest z jednej strony kształtowanie prawidłowej postawy ciała, z drugiej – profilaktyka przed bólami kręgosłupa, karku, lędźwi czy bioder. Ćwiczenia nie wymagają dobrej sprawności fizycznej czy ruchowej. To świetna forma relaksu dla osób w każdym wieku.

  8. „Las w słoiku”

  25.08.2021 godz. 17:00 (środa)

  Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno – ul. Konfederatów Barskich 43a

  Warsztaty podczas których uczestniczki stworzą oryginalną dekorację do domu: mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu, rozwiną swoje zdolności manualne, zgłębią zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie oraz dowiedzą się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe.

  Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Na spotkania „Szpilka na wakacjach” obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 518 191 764.

  Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

  Źródło i więcej informacji na stronie: https://rdk.rzeszow.pl

  plakat wydarzenia

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com