środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Mobilna gra miejska Leopold GO ma na celu zabawę i naukę

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w plenerowej, mobilnej grze miejskiej Leopold GO zorganizowanej w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. Gra będzie aktywna od 15 lipca br.

  Do udziału w grze niezbędny jest smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack.

  Aby dołączyć do gry, należy zeskanować kod QR, który będzie dostępny na stronie internetowej www.wimbp.rzeszow.pl oraz na plakacie przy budynku głównym WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13.

  Premiera gry odbyła się 18 października 2019 r., o godz. 10:00. Aby wziąć udział w grze, należało mieć ze sobą smartfon z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją Action Track (do pobrania w Google Play i App Store). Gra rozpoczęła się na parkingu obok biblioteki przy ul. Sokoła 13, gdzie zawodnicy musieli odebrać specjalne kody QR, które umożliwiały rozpoczęcie gry. Po uruchomieniu gry zawodnicy musieli zalogować się w aplikacji, podać pseudonim zapisany w formularzu zgłoszeniowym.

  Gra prowadziła trasą po historycznych miejscach Rzeszowa. Uczestnikom w grze pomagali „Strzelcy”, którzy stali w punktach kontrolnych. W rozwiązywaniu zadań trzeba się było wykazać nie tylko wiedzą, ale i spostrzegawczością oraz kreatywnością. W zabawie uczestniczyło ponad 215 uczniów, od 11-latków po osoby dorosłe.

  Głównym założeniem organizatorów gry było zaangażowanie młodzieży w wartościowe działanie edukacyjne, wykorzystujące smartfon jako narzędzie do nauki przez zabawę, oraz przybliżenie wiedzy o lokalnym Ojcu Niepodległości.

  Zachęcamy do udziału w niesamowitej grze miejskiej!

  Źródło: http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com