10 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022
+

  Marcin Warchoł przedstawił program dla Osiedla Załęże i pogratulował Klubowi awansu do 3 ligi

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na Osiedlu Załęże odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Moje Osiedle i poświęcone było prezentacji programu.

  Na wstępie Marcin Warchoł pogratulował Koronie Załęże awansu do trzeciej ligi i życzył zawodnikom, działaczom i prezesowi klubu oraz mieszkańcom Osiedla kolejnych sukcesów i wejścia za rok do drugiej ligi. Następnie symbolicznie przekazał prezesowi piłkę z podpisami zawodników reprezentacji Polski.

  To wspaniałe Osiedle żyję dzielnymi strażakami, wspaniałymi sportowcami, piłkarzami i tą młodzieżą, która tutaj się znajduję, dlatego ten program, który dziś Państwu przedstawiam właśnie jest skrojony pod potrzeby tego wspaniałego Osiedla.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Główne zobowiązania jakie przedstawił kandydat to:

  • budowa żłobka,
  • budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią,
  • nowe linie autobusowe,
  • miejsce do rekreacji i wypoczynku.

  Marcin Warchoł podkreślił, że rozbudowa infrastruktury w postaci żłobka jest na tak dynamicznie rozwijającym się osiedlu konieczna.  

  Osiedle się rozbudowuje, przybywa tutaj wiele rodzin z dziećmi i koniecznie potrzeba tutaj tego żłobka. Rozmawialiśmy już przy poprzednich okazjach także o budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią, jak Państwo wiecie Korona awansowała do 3. ligi i ta infrastruktura absolutnie powinna się tutaj poprawić.

  – mówił.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat zaznaczył także, że również na Osiedlu Załęże będzie realizował jeden ze swoich kluczowych postulatów, przedstawionych w Hattricku Warchoła, czyli rozwój miejsc rekreacji. Takie miejsce w przyszłości kandydat widzi w Lasku Dębina.

  Lasek znajdujący się we własności Nadleśnictwa Głogów, mógłby być takim miejscem, będę rozmawiał, by rozpocząć jego rewitalizację, by było tam m.in. miejsce do spotkań czy wytchnienia dla mieszkańców.  

  – zadeklarował Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kandydat zobowiązał się także do rozwiązania problemów infrastrukturalnych Osiedla, jak np. prawoskrętu – wyjazdu z ul. Załęskiej, czy przejazd kolejowy i rampa na Załęskiej.

  Następnie głos zabrał Przewodniczący Osiedla Załęże, który podkreślił jak ważne są inwestycje komunikacyjne.

  Bardzo prosimy Pana Marcina o pomoc. Myślę, że jako już nowo wybrany Prezydent pomoże mieszkańcom w realizacji tych zadań.

  – mówił.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -