niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Wzmocniona 7R Stolaro Stal Rzeszów jedzie po zwycięstwo do Poznania

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po porażce, w pierwszej kolejce 2 ligi żużlowej podrażniona rzeszowska drużyna z dużymi apetytami przystąpi do niedzielnego spotkania z drużyną z Wielkopolski. Celem jest wywiezienie dwóch ligowych punktów i marsz w górę tabeli.

  Niewielka przegrana w Rawiczu mocno rozgniewała sympatyków rzeszowskiego żużla, jak i same władze, które nie próżnowały i już przed drugim meczem postanowiły wzmocnić drużynę, wypożyczając polskiego seniora Adriana Cyfera z pierwszoligowego Ostrowa. Dodatkowo, nie mogąc jeszcze startować na własnym stadionie, którego remont jest już na finiszu, 7R Stolaro Stal Rzeszów skorzystała z gościnności Cellfast Wilków Krosno i w piątkowe popołudnie zorganizowała trening na torze naszych krośnieńskich sąsiadów. W zajęciach wzięli udział Adrian Cyfer, Patryk Rolnicki, Tim Sorensen, Hubert Łęgowik, Mateusz Majcher oraz Karol Baran. Zwłaszcza ten ostatni prezentował się bardzo pewnie pokazując dobre wyjścia spod taśmy oraz dużą prędkość „na trasie”. Wychowanek rzeszowskiej Stali ma jednak kontrakt „warszawski” i nie jest pewne, czy w ogóle wystąpi w barwach drużyny z Rzeszowa. Niewątpliwe jest, ze doświadczenie Barana pomogłoby młodej i ambitnej drużynie, prowadzonej przez trenera Michała Widerę. Warto zwrócić tez uwagę na Majchera, który prezentuje dobry styl, choć jak sam nie ukrywa, brakuje mu jazdy i większego obycia.

  Nie jest jeszcze wiadomo na jaki skład zdecyduje się trener na niedzielne spotkanie. W awizowanym zestawieniu można dokonać dwóch zmian. Niemal pewne jest, że Cyfer zastąpi bardzo słabo jadącego Stachyrę, który nie zachwyca ani formą, ani przygotowaniem sprzętowym. Problemem może być tez występ zagranicznego lidera Sama Mastersa, który z powodu kolizji terminów z ligą angielską prawdopodobnie nie wystąpi w niedzielnej potyczce. Zastąpić ma go najprawdopodobniej Rosjanin Ilia Czałow.

  Awizowany skład na mecz z PSŻ Poznań:

  • Hubert Łęgowik
  • Adam Ellis
  • Tim Soerensen
  • Patryk Rolnicki
  • Ilya Chalov
  • Mateusz Majcher

  Rozpoczęcie niedzielnego meczu o godzinie 18.00. Trzymamy kciuki!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com