czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Konrad Fijołek chce wprowadzić dotacje na prywatne żłobki?

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Dniu Matki, Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, spotkał się z właścicielkami niepublicznych żłobków i przedszkoli. Spotkanie dotyczyło opieki nad najmłodszymi rzeszowianami i wspierania przedsiębiorców w zapewnianiu tej opieki.

  Konrad Fijołek podkreślił, że nowoczesne miasto powinno korzystać z doświadczenia i umiejętności swoich mieszkańców, w tym przypadku przedsiębiorczyń, zapewniających prywatną opiekę żłobkową i przedszkolną dla maluchów, ale również miejsca pracy, głównie dla kobiet.

  W programie nasze rzeszowskie mamy stanowią jeden z filarów.

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat zaznaczył, że dziś skupiono się na dyskusji, jak można w kolejnych latach sprzyjać politykę, która poprawi jakość życia mam i rodzin. Głównym tematem była polityka żłobkowa.

  Obecnie w Rzeszowie mamy sytuacje, w której połowa dzieci uczęszcza do żłobków publicznych, a drugiej połowie opiekę zapewniają te Panie Przedsiębiorczynie, które zapewniają opiekę prywatną. Chcielibyśmy, aby próbować się porozumieć i ułatwić dostęp do żłobków wszystkim rodzinom. Nie da się bowiem, żeby miasto wybudowało żłobki wszystkim i dla wszystkich.

  – mówił.

  Konrad Fijołek mówił o potrzebie wprowadzenia dotacji, tzw. bonu żłobkowego, który będzie odciążał rodziców, którzy oddadzą dziecko do żłobka prywatnego.

  To wszystko ma zmierzać do tego, aby umożliwić młodym mamom najszybszy powrót do pracy, bo to dla gospodarki jest bardzo ważne.

  – podkreślił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Według kandydata wprowadzenie bonu, będzie także służyło odciążeniu ruchu w mieście, ponieważ rodzice będą oddawać dzieci do żłobków bliżej swojego miejsca zamieszkania.

  Konrad Fijołek chcę także wprowadzić programu preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ułatwiać dostęp do stażów i pracy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com