0 C
Rzeszów
czwartek, 1 grudnia, 2022
+

  Wsparcie dla rodzin oraz pomoc osobom niepełnosprawnym to tematy konferencji, która odbyła się w trakcie pikniku rodzinnego w Ogrodach Bernardyńskich

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (26 maja br.) z okazji Dnia Matki, w Rzeszowie odbył się wspaniały piknik rodzinny. Była to wspólna inicjatywa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wojewody Podkarpackiego, ale także promocja programów z zakresu polityki społecznej realizowanych przez polski rząd. Oprócz niesamowitych atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży podczas pikniku odbyła się również konferencja prasowa, na której podsumowano działania ostatnich lat.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  „Od 6 lat priorytetem w działaniach rządu jest Rodzina. Dzięki ogromnym środkom z budżetu państwa, liczonych w miliardach wspieramy polskie rodziny – w sytuacji wychowania dzieci, poprawienia bytu i sytuacji finansowej”

  -powiedziała Anna Schmidt, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. 

  Sekretarz stanu dodała również, że w ramach Polskiego Ładu przygotowane zostały rozwiązania służące poprawie sytuacji ekonomicznej polskich rodzin. To m.in. Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy – dofinansowanie w wysokości 12 tys. zł na każde drugie i kolejne dziecko.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  Sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że rząd kładzie szczególny nacisk na wsparcie osób niepełnosprawnych. Sekretarz zaznaczyła, że program „Dostępność Plus” kierowany  jest do osób o szczególnych potrzebach, nie tylko do osób z niepełnosprawnościami, ale również do rodziców z dziećmi aby ułatwić im codzienne życie.

  „W 2020 r. na politykę społeczną, w tym m.in. na program 500+ do Podkarpacia zostało przelane 3 mld 600 mln zł. Beneficjentami programu 500+ na Podkarpaciu jest 360 tys. dzieci. Średnio podkarpacka rodzina w ramach tego programu otrzymała wsparcie w wysokości 10 tys. 200 zł w skali rocznej. Oczywiście to nie jest zapewnienie wszystkich potrzeb dla dziecka, ale jest to bardzo istotne wsparcie, które pozwala zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby naszych dzieci”

  -powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  Wojewoda podkreśliła również, że ważnym elementem wsparcia dzieci już w okresie szkolnym jest program „Dobry start”, w ramach którego w ubiegłym roku na Podkarpacie wpłynęło 75 mln zł. i ok 150 tys. dzieci było beneficjentami tzw. wyprawki szkolnej. To też środki, które posłużyły poprawie zapewnienia dobrych warunków do funkcjonowania w szkole naszych dzieci.

  Ewa Leniart zwróciła również uwagę na wciąż dużą potrzebę realizowana zadań z zakresu polityki senioralnej. Na Podkarpaciu funkcjonuje blisko 50 dziennych domów opieki dla seniorów. Są to miejsca, które są ważne zarówno dla  pań w wieku senioralnym, jak i dla mężczyzn. Niezmiennie wiemy, że tych miejsc musi powstawać więcej, stąd staramy się wespół z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, by ilość takich miejsc z roku na rok była coraz większa.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  W programie pikniku znalazły się również atrakcje dla najmłodszych m.in. gry i zabawy ruchowe – basen z kulkami i dmuchana zjeżdżalnia, warsztaty rękodzieła malowanie twarzy, stoiska dla dzieci, pokaz sprzętu służb mundurowych (w tym wysokospecjalistyczny sprzęt Straży Granicznej, policyjny Harley-Davidson, wozy strażackie, quady) oraz prezentacje Krajowej Administracji Skarbowej. Nie zabrakło okazji do rozmowy z funkcjonariuszami, zrobienia zdjęć w fotobudce i całej gamy innych atrakcji.

  Źródło i więcej informacji na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

  Archiwum: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com