niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Małgorzata Grzywa nadal chce się ubiegać o urząd Prezydenta Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa Małgorzaty Grzywy kandydującej na stanowisko Prezydenta Miasta Rzeszowa z KW Polska 2050. Podczas spotkania zaprezentowała swój program wyborczy.

  Pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Polska 2050 Włodzimierz Zydorczak zapowiedział w czasie konferencji, że zgłoszenie w Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie kandydatury na prezydenta stolicy Podkarpacia Małgorzaty Grzywy nastąpi w już dziś. Zaapelowano także do rzeszowian o pomoc w zbieraniu podpisów.

  źródło: materiały sztabu

  Głównym filarem programu „RZESZÓW 2050” jest rozwój gospodarczy Rzeszowa, stworzenie nowych miejsc pracy oraz przywrócenie ładu urbanistycznego i przestrzennego w mieście. Zapowiedziano także konkursy na wiceprezydentów Miasta Rzeszowa i inne kluczowe stanowiska w mieście. Zapowiedziano także opracowanie obywatelskiego 30-letniego strategicznego planu rozwoju miasta i powołanie Akademii Kultury i Sztuki Politycznej oraz powołanie Opery Rzeszowskiej, kultywującej tradycje Opery Lwowskiej.

  Koniec z partyjnym doborem stanowisk. Czas na mądrych i zdolnych rzeszowian. Zgadzam się z wszystkimi pozostałymi kandydatami, że Rzeszów potrzebuje Nowego Prezydenta, menedżera, nie polityka, a zarazem doświadczonego samorządowca.

  – mówiła Małgorzata Grzywa.

  źródło: materiały sztabu

  Kandydatka przedstawiła cztery najważniejsze filary programu:

  1. Powołanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego Podkarpacia, jako partnera samorządu terytorialnego w procesie rozwoju regionu.
  2. Powołanie Rady Młodzieżowej przy Prezydencie Miasta. Konkursy na wiceprezydentów i kluczowe stanowiska w mieście – z dodatkowymi punktami dla młodych absolwentów uczelni rzeszowskich.
  3. Opracowanie obywatelskiej strategii rozwoju Miasta – 30-letniej (do 2050 roku) strategicznego planu rozwoju Miasta Rzeszowa, sporządzonego przy udziale mieszkańców. Rozwinę sport i rekreacje, zadbam o zieleń – koniec z nieprzemyślanym betonowaniem miasta. Budowa żłobków i przedszkoli, inwestycje w szkolnictwo.
  4. Ponadregionalna funkcja miasta, której nie ma w programie żadnego z pozostałych kandydatów.

  źródło: materiały sztabu

  Znana sopranistka Dominika Zamara podkreśliła jak ważne jest posiadanie opery w mieście.

  Każde miasto powinno posiadać swoją operę, we Włoszech Cremona, licząca tylko 70 tysięcy mieszkańców, ma operę. Będę próbowała tu zapraszać artystów z całego świata, wybitnych włoskich tenorów, pragnę stworzyć w każdym miesiącu premiery światowe, będę sprowadzała dyrygentów z La Scali, ze Stanów Zjednoczonych, z Lwowa. Społeczeństwo bez kultury, bez opery, nie może funkcjonować.

  Małgorzata Grzywa podkreśla, że głównym celem programu jest nie tylko dynamiczny rozwój Rzeszowa, ale bezpieczeństwo socjalne, zdrowotne i bytowe wszystkich mieszkańców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com