wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Trwa akcja charytatywna, której celem jest pomoc chorej Martynce

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wciąż trwa akcja, której celem jest pomoc i zakup wózka inwalidzkiego dla Martyny Ziemniak chorującej na mózgowe porażenie dziecięce. Na Facebooku powstała specjalna grupa informująca o inicjatywach i prowadząca licytacje.

  Serdeczna Droga Po Nowy Wózek – Aktywni dla Martyny to grupa charytatywna powstała w celu pomocy Martynie Ziemniak chorującej na mózgowe porażenie dziecięce. Na stronie można śledzić liczne inicjatywy związane z pomocą dziewczynce i licytować przedmioty.

  źródło: materiały organizatorów

  Martyna Ziemniak cierpiąc na niedowład czterokończynowy wymaga intensywnej rehabilitacji oraz odpowiedniego sprzętu. Dziewczynka jest bardzo wesołym i kontaktowym dzieckiem. Niestety leczenie Martynki jest bardzo drogie. Koszty rehabilitacji oraz odpowiedniego sprzętu ułatwiającego prawidłowy rozwój jej postawy, przekraczają możliwości finansowe rodziny.

  W ubiegłą niedzielę przy remizie OSP Rzeszów – Budziwój odbyła się akcja pod nazwą „Słodka Niedziela”, podczas której można było otrzymać słodki poczęstunek, zwiedzić remizę oraz wozy strażackie. Było to oficjalne rozpoczęcie licznych akcji charytatywnych i licytacji, których celem jest zebranie funduszy na zakup nowego wózka dla Martyny.

  źródło: materiały organizatorów

  Już 6 czerwca, o ile obostrzenia na to pozwolą, strażacy z OSP Rzeszów – Budziwój oraz „Nasza Orkiestra Serdecznej Pomocy” organizują charytatywny bieg dla Martynki. Wydarzenie rozpocznie się na rzeszowskim Rynku, skąd chętni wyruszą w trasę o długości 10 kilometrów, aby dotrzeć pod remizą na Budziwoju. Zaproszeni są wszyscy chętni, także rodziny z dziećmi na hulajnogach, rowerach itp.


  Jeśli tylko jesteś w stanie przetruchtać, przejść z kijami do Nordic Walking (lub bez), przeczołgać się. Zapraszamy Cię Serdecznie! Doping też się przyda więc mile widziani będą także kibice!

  – zachęcają organizatorzy.

  W trakcie wydarzenia zbierane będą pieniądze do puszek, które zostaną w całości przekazane na nowy wózek dla Martynki. Kwota, jaką trzeba uzbierać to 14 tysięcy złotych. Więcej informacji o biegu można znaleźć w stworzonym wydarzeniu: https://fb.me/e/YYGQIMvF

  źródło: materiały organizatorów

  W charytatywną akcję włączył się także Wiceminister Sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł, który przyszedł na „Słodką niedziele”, przekazał na licytację koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego oraz zapowiedział, że przekaże na pomoc dziewczynce jedną dietę poselską. Minister razem z rodziną weźmie także udział w biegu dla Martynki.

  Wspomóc Martynę można także przekazując darowiznę na subkonto podane na stronie – https://dzieciom.pl/podopieczni/17827.

  źródło: materiały organizatorów

  Zachęcamy do włączenia się w pomoc dziewczynce oraz wzięcia udziału w charytatywnym biegu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com