16,3 C
Rzeszów
wtorek, 28 czerwca, 2022
+

  Konrada Fijołka wspierają: prezydent Gdańska, Sopotu oraz burmistrz Łańcuta

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas konferencji prasowej wsparcie wobec kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa – Konrada Fijołka okazali: Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska , Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopot i Rafał Kumek – Burmistrz Łańcuta. Samorządowcy wymienili doświadczenia związane ze współpracą sąsiadujących ze sobą miast i gmin.

  Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa witając zaproszonych gości zaznaczył, że jest z nim również „rzeszowska rodzina samorządowa”.

  – Jest z nami 19 radnych z Rady Miasta Rzeszowa,  w której stanowimy absolutną większość, doświadczonych samorządowców, którzy doskonale wiedzą jak pracować i co robić dla Rzeszowa

  – mówił.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska podkreśliła istotę wspólnego działania prezydenta z radnymi. Jej zdaniem wieloletnia współpraca z Radą Miasta ze strony Konrada Fijołka daje perspektywę na współpracę, której owocem będzie dalszy rozwój Rzeszowa.

  – Ale rodzina samorządowa to także sąsiedzi, dlatego bardzo się cieszę ,że jest z nami Burmistrz Łańcuta. My z panem Prezydentem Karnowskim, współpracujemy od wielu, wielu lat zarówno dla dobra mieszkańców Gdańska jak i Sopotu. Dzisiaj dzielimy się tu doświadczeniami, co znaczy prawdziwa współpraca metropolitalna. Jak należy te relacje układać, jak dochodzić do kompromisów. Chodzi o wymianę doświadczeń, nie zazdrości, ale podpatrywania lepszych. Urban Lab, ukochane dziecko Konrada Fijołka jest takim doświadczeniem jakie zawozimy do nas na Pomorze

  – dodała.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu zaznaczył, że jest prezydentem od 22 lat i na początku swojej pracy uczył się, wyjeżdżając do Niemiec, Francji, Szwecji. Według niego, kontakt z samorządami innych miast jest ogromną wartością, która umożliwia wymianę doświadczeń.

  – Najważniejsza jest współpraca. Nam się udało. Zainspirował nas Paweł Adamowicz. I stworzyliśmy silną metropolię. To jest kilkadziesiąt gmin i powiatów w te chwili wokół trójmiasta. My np. kupujemy razem energię elektryczną, czyli kupujemy ją taniej, razem walczymy o ochronę środowiska, mamy czyste powietrze, ale tego nie da się zrobić oddzielnie. Czy chociażby wybudować ścieżki rowerowe wzdłuż Bałtyku

  – mówił Jacek Karnowski.  

  fot. materiały prasowe kandydata

  Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych włodarz Sopotu dowiedział się, że silny prezydent ma za sobą większość w Radzie Miasta, co umożliwia mu realizację swojego programu oraz poparcie mieszkańców.

  Rafał Kumek – Burmistrz Łańcuta zaznaczył, że liczy się ,,tu i teraz”. Wskazał również inwestycję dotyczącą wybudowania ścieżki rowerowej między Rzeszowem i Łańcutem, którą Konrad Fijołek zaproponował w styczniu 2019 roku.

  – To dobre rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców ale i dla turystów, którzy nas odwiedzają. Miasto Rzeszów powinno współpracować z mniejszymi samorządami i mam nadzieję, że po wyborach z Konradem Fijołkiem zrealizujemy tę potrzebną inwestycję

  – mówił.

  fot. materiały prasowe kandydata

  Konrad Fijołek obiecał, że swoją pracę jako Prezydenta Miasta Rzeszowa rozpocznie od opracowania konstytucji przestrzennej.

  W odpowiedzi na pytania dziennikarzy, na temat prawdopodobnego przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie, Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała, że Konrad Fijołek będzie miał więcej czasu, żeby przekonać do siebie wyborców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -