20 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Ewa Leniart inicjuje samorządowe postanowienie antysmogowe. Co do tej pory zrobiono w tej sprawie?

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś, 22 kwietnia br. odbyła się konferencja prasowa kandydatki na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa – Ewy Leniart. Na konferencji pojawili się również przedstawiciele Rzeszowa i gmin ościennych, którzy wspólnie uhonorowali Światowy Dzień Ziemi głosząc deklarację “Czyste powietrze bez granic”.

  Włodarze Rzeszowa oraz graniczących z nim gmin podpisali dziś deklarację “Czyste powietrze bez granic”. To pierwsze tego rodzaju wspólne zobowiązanie samorządowców aglomeracji rzeszowskiej, mające na celu redukcję smogu w stolicy Podkarpacia i jego najbliższej okolicy. Inicjatywa Ewy Leniart to element programu Zielonego Ładu dla Rzeszowa. Wydarzenie zbiegło się w czasie z obchodami Światowego Dnia Ziemi.

  Sygnatariusze deklaracji podkreślili gotowość do wdrożenia systemowych działań naprawczych umożliwiających zarządzanie procesem poprawy jakości powietrza. W tym celu będą realizować zarówno działania o charakterze inwestycyjnym, jak i edukacyjno-informacyjnym.

  archiwum: Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart

  “Powietrze nie zatrzymuje się na granicach miasta czy gminy, dlatego problem walki ze smogiem w Rzeszowie można rozwiązać tylko ściśle współpracując z naszymi sąsiadami. Cieszę się, że moja aktywność w ramach prowadzonej kampanii zachęciła lokalnych samorządowców do połączenia wysiłków na rzecz redukcji zanieczyszczenia powietrza. Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja by pokazać naszą solidarność w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Wierzę, że razem mamy większą moc!”

  – powiedziała Ewa Leniart podczas konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu deklaracji “Czyste powietrze bez granic”.

  Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart

  Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów dodała, że istnieje wiele innych obszarów, w których miasto musi aktywnie współpracować z ościennymi gminami, dając za przykład komunikację publiczną, infrastrukturę drogową czy troskę o czystość zbiorników wodnych.

  Mieszkańcy Rzeszowa i okolic już wcześniej mogli skorzystać z programu „Czyste Powietrze”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkań, lub osób posiadających pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego. Dzięki programowi istnieje możliwość dopłaty m.in. na wymianę starych źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, nie zanieczyszczających środowiska i spełniających wymagania programu. 

  Pieniądze są dopłacane również na docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -