niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Ewa Leniart deklaruje przyspieszenie budowy nowych żłobków

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dziś (poniedziałek 19 kwietnia br.) podczas konferencji prasowej kandydatka na prezydenta Rzeszowa Ewa Leniart ogłosiła program rozwoju infrastruktury żłobkowej w Rzeszowie. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zwróciła uwagę na problem, jakim jest zapewnienie opieki najmłodszym mieszkańcom miasta. Powstanie nowych żłobków pozwoli rodzicom dzieci na realizację swoich celów zawodowych. 

  Fot. K. Mosiężny – Kurier Rzeszowski

  „Zaledwie co piąte dziecko w wieku do lat 3 ma szansę na miejsce w publicznym żłobku w Rzeszowie. W mieście liczącym prawie 200 tys. mieszkańców i mającym 33 osiedla takich placówek jest jedynie dziesięć. To wielkie zaniechanie poprzednich władz miasta, świadczące o braku zrozumienia dla potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Mam moc, by to zmienić.”

  – powiedziała Ewa Leniart podczas konferencji prasowej zorganizowanej obok żłobka “Calineczka” na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie.

  Fot. K. Mosiężny – Kurier Rzeszowski

  „W ostatniej dekadzie nowy miejski żłobek powstawał średnio raz na 3 lata. To zdecydowanie zbyt wolne tempo, biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców i szybkość z jaką Rzeszów poszerza swoje granice. Miasto powinno budować przynajmniej jeden, dwa żłobki rocznie. Docelowo taka placówka powinna powstać na każdym osiedlu. Jako prezydent Rzeszowa niezwłocznie uruchomię program budowy nowych żłobków i przyspieszę realizację rozpoczętych już projektów.”

  – zadeklarowała Ewa Leniart.

  Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapowiedziała reformę systemu przyznawania miejsc w miejskich żłobkach, tak aby był bardziej przyjazny dla rodziców. Ewa Leniart zaznaczyła, że obecnie aż trzy na cztery żłobki w Rzeszowie są prywatne, co jest wysoko kosztowne dla wielodzietnych rodzin. Problemem jest również brak żłobków na dynamicznie rozwijających się osiedlach Rzeszowa takich jak Wilkowyja, Słocina, Pobitno czy osiedle Mieszka I. Uciążliwy dla mieszkańców jest brak rejonizacji, co wydłuża rodzicom czas dojazdu do żłobka i zwiększa ruch samochodowy w mieście. Spora część istniejących placówek wymaga podniesienia standardów oraz lepszego przystosowania do opieki nad dziećmi z ograniczoną sprawnością. Rozwiązania tych problemów są priorytetem dla kandydatki na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com