15,7 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Kolejny koncert online w ramach cyklu Rze:Tony

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rze:Tony to cykl darmowych transmisji koncertów na żywo w ramach corocznego Festiwalu Tony organizowanego przez Estradę Rzeszowską. Na najbliższy piątek (26.03) zaplanowano koncert NAWIE.

  Jako dziecko otrzymał w prezencie bębenek, dzięki któremu błyskawicznie zapałał miłością do bitów. Potem do jego rąk trafiła gitara, wreszcie komputer, który pozwolił na produkcje muzyczne. Mimo to Mateusz Musiał nigdy nie myślał o karierze muzyka jako takiej.

  Dziś jest rozpoznawalny w gronie fanów muzyki elektronicznej jako Musley. Na scenie w Estrada Studio wystąpi w duecie z Brunonem Lubasem. Panowie tworzą duet producencki związany z wydawnictwem RDNTSVRF. Jego nazwa to NAWIE. Jak tłumaczy Musiał:

  NAWIE to polskie słowo opisujące zaświaty w wierzeniach starosłowiańskich. Maciej Zeman odpowiada za mastering, natomiast za muzykę odpowiadam ja i Brunon. Cała historia stworzenia tego albumu jest taka, że pojechaliśmy razem w Bieszczady i spędziliśmy tam jeden wieczór improwizując, więc cały szkielet materiału powstał podczas improwizacji. Z około dwóch godzin, które wtedy nagraliśmy, złożyliśmy około 30-minutowy materiał, który mieliśmy zamiar jakoś wydać. Później była pandemia, każdy był zamknięty w swoich domach i doszliśmy do wniosku po złożeniu tego materiału, że w sumie dobrze byłoby zrobić z tego pełen album, zatem dwa ostatnie utwory dograliśmy już będąc w domu. Teraz, kiedy spotykamy się z Brunem, zawsze zabieramy ze sobą sprzęt – samplery, syntezatory i nagrywamy jakieś nowe rzeczy.

  źródło: materiały organizatorów

  NAWIE inspiracje czerpie głównie z brytyjskiego drum and bass. To muzyka, która ma w sobie pewien transowy groove, choć muzyką transową nie jest. Zatem jaką? O tym będzie można przekonać się już 26 marca.

  Już w piątek punktualnie o 20.00 na scenie w Estrada Studio stanie duet NAWIE, a cały koncert będzie transmitowany na żywo na profilu FB Festiwalu Tony i kanale YT Estrady Rzeszowskiej.

  Tutaj można znaleźć wywiad z Musleyem przed koncertem Rze:Tony: https://www.facebook.com/FestiwalTony/posts/261113845453541

  źródło: materiały organizatorów

  W ramach cyklu Rze:Tony przypisanego do Festiwalu Tony, na scenie w Estrada Studio zagrali już Pusta Przestrzeń, Sublunar, Żaneta Łabudzka i Mrzonki. Zapisy transmisji są dostępne w mediach społecznościowych.

  Więcej o festiwalu można przeczytać na stronie: http://festiwaltony.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -