10,8 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Rząd wprowadza nowe obostrzenia na Wielkanoc

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostały przedstawione nowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w kraju. Ograniczenia będą obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie.

  Stale narastają zarażenia koronawirusem związane z narastającą trzecią falą pandemii. W związku z tym Premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia i zasady, które mają obowiązywać przez najbliższe dwa tygodnie, w tym w okresie Wielkanocy.

  Sytuacja nie pozostawia nam za wiele marginesu swobody (…) Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów, leczyć naszych obywateli

  – mówił premier rządu.

  Według dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby wykryto 34 151 nowych zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarło 107 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami 413 osób. Został pobity kolejny dzienny rekord.

  Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty (9 kwietnia) na terenie całej Polski:

  • Zamknięte sklepy powyżej 2 tys. m kwadratowych – budowlane, meblarskie, RTV – AGD. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.
  • Limit klientów przebywających w sklepie – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Zamknięte punkty usługowe, w tym także salony fryzjerskie i kosmetyczne.
  • Zamknięte żłobki i przedszkola, ale zostanie będzie zapewniona opieka dla dzieci medyków i służb porządkowych.
  • Ograniczenie liczby wiernych w kościołach, jedna osoba na 20 metrów kwadratowych.
  • Obiekty sportowe dostępne tylko do sportu zawodowego

  Premier nie wykluczył, że po okresie dwóch tygodni obostrzenia będą nadal obowiązywać. Wszystko zależy od liczby zakażeń koronawirusem na terenie kraju.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -