wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Wolontariusze POLSKA 2050 – powiat rzeszowski posprzątali brzeg Wisłoka

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj z okazji pierwszego dnia wiosny zorganizowano wydarzenie „EKOSPACER Rzeszów”, podczas którego wolontariusze i sympatycy Polska 2050 posprzątali brzeg Wisłoka.

  W ramach akcji EKOSPACER w całym województwie odbyły się akcje sprzątania lasów, parków i innych zanieczyszczonych miejsc. Udział wzięły ekipy z powiatów krośnieńskiego, dębickiego, przemyskiego, rzeszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

  Chętni z Rzeszowa spotkali się o godzinie 10:00 w sobotę 20 marca przy IX LO w Rzeszowie przy ul. Orzeszkowej, a następnie wspólnie udali się na brzeg Wisłoka za Mostem Lwowskim.

  źródło: Fb @Polska2050Podkarpackie  

  Ogólnie w akcji wzięło udział ponad 50 osób, którym udało się zebrać ok. tonę śmieci. Rzeszowska ekipa na odcinku 300 metrów zebrała kilka worków, w których znalazły się głównie szklane i plastikowe butelki po napojach, puszki po piwie, słoiki, konserwy, plastikowe opakowania, worki foliowe i odzież.

  Zaproszenie do udziału w akcji Stowarzyszenia Polska 2050 przyjął kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Poza sprzątaniem, była to okazja do wymiany opinii i pomysłów poprawy jakości życia w Rzeszowie.

  źródło: Fb @Polska2050Podkarpackie  
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com