11,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Konferencja komitetu wyborczego Konrada Fijołka „Rozwój Rzeszowa 2.0”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Konrada Fijołka, który jest kandydatem opozycji w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Podczas spotkania zaprezentowano część komitetu wyborczego, w którego skład wchodzą społecznicy i samorządowcy.

  Komitet Konrada Fijołka, nosi nazwę „Rozwój Rzeszowa 2.0”, nie został on jeszcze oficjalnie zarejestrowany, ale dokumenty zostały złożone u komisarza wyborczego.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Podczas ostatniej konferencji kandydat opozycji zapraszam do dołączania do jego komitetu i poparcie kandydatury. Na apel odpowiedziała regionalna liderka partii Razem, Agnieszka Itner, która zrezygnowała z kandydatury i wsparła Konrada Fijołka. Jednym z warunków jej dołączenia, było zobowiązanie Konrada Fijołka, że miasto stworzy i dofinansuje program in vitro.

  Z wielką radością ogłaszam, że nie będę kandydować na prezydentkę miasta Rzeszowa, a dlatego z radością, ponieważ uważam, że Konrad Fijołek jest bardzo dobrym kandydatem. Jest takim kandydatem jak ja. Ma jednak jedną, zasadniczą przewagę. Jest samorządowcem od lat. Uczył się przy naszym poprzednim prezydencie. Uczył się tego, jak to robić dobrze, i widział również, jak tego nie robić. Uważam, ze jest on godnym następcą.

  – mówiła.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Konrad Fijołek powiadomił także o zbieraniu podpisów na jego kandydaturę i zaapelował do mieszkańców o pomoc i wsparcie w tym procesie. Tym, którzy przez trudną sytuację związaną z koronawirusem nie mogą opuszczać domu, komitet zaoferował dostarczenie listy do miejsca zamieszkania.

  Jeżeli ktoś z państwa zwróciłby się do nas z apelem, że mamy przyjechać z listą do waszego domu, to są udostępnione nasze numery telefoniczne, wystarczy zadzwonić. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy będzie mógł wyjść z domu.

  – mówiła Krystyna Stachowska, pełnomocnik komitetu.

  Na zakończenie Konrad Fijołek ponowił swoje zaproszenie, pozostałych kandydatów na urząd prezydenta, do przyłączenia się do komitetu i oficjalnie zaprosił Macieja Masłowskiego „na kawę”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -