15 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  Apel Klubu Radnych Rzeszowa w sprawie wyborów prezydenckich

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Klub Radnych Rozwój Rzeszowa wystosował apel, w którym podkreślił potrzebę wyłonienia wspólnego kandydata, reprezentującego w wyborach na Prezydenta Rzeszowa, rzeszowskie stowarzyszenia oraz prodemokratyczne środowiska i partie polityczne. Radni wzięli pod uwagę kandydaturę Konrada Fijołka. 

  Rzeszowscy radni: Krystyna Stachowska, Danuta Szyszka, Maria Warchoł, Ewelina Fijołek, Sławomir Gołąb, Tomasz Kamiński, Zdzisław Kędzior, Daniel Kunysz, Mirosław Kwaśniak,  Tadeusz Ożyło, Bogusław Sak, Robert Walawender, Witold Walawender i Waldemar Wywrocki wystosowali apel, w którym podkreślili potrzebę wyłonienia jednego reprezentanta wszystkich rzeszowskich organizacji w nadchodzących wyborach prezydenckich.

  Rzeszów – nasze wspaniałe miasto – znalazł się obecnie w bezprecedensowym momencie swojej historii. Wieloletni, wybitny Prezydent Miasta Rzeszowa,  Pan Tadeusz Ferenc zakończył swoją misję a społeczność Rzeszowa stoi przez wyborem kierunku w jakim ma rozwijać się miasto w kolejnych latach

  – czytamy w treści dokumentu.

  Radni podkreślili, że wszystkim siłom politycznym reprezentowanym w mieście oraz organizacjom społecznym powinna przyświecać idea demokracji oraz samorządności mieszkańców miasta, a nadchodzące wybory to egzamin z dojrzałości i zdolności współpracy w zbliżającej się kampanii wyborczej oraz w okresie powyborczym.

  Klub Radnych poddaje pod rozwagę kandydaturę przewodniczącego Klubu Radnych „Rozwój Rzeszowa” Konrada Fijołka, który wyraził gotowość i wolę kandydowania w wyborach na Prezydenta Miasta.

  Zwracamy się apelem i prośbą do wszystkich rzeszowskich stowarzyszeń społecznych i partii politycznych o poparcie kandydatury Konrada Fijołka nie będącego członkiem żadnej partii samorządowca, urodzonego i wykształconego w Rzeszowie,  który całe swoje życie zawodowe oraz działalność społeczną poświęcił naszemu miastu. Jest doświadczonym samorządowcem znającym doskonale realia naszego miasta, przy tym człowiekiem młodym, zaangażowanym i mającym precyzyjną wizję Rzeszowa jako nowoczesnego miasta.

  – przekonują Radni Klubu Radnych „Rozwój Rzeszowa”.

  Ich zdaniem Konrad Fijołek dobrze sprawdza się w roli kierującego Klubem Radnych, które składa się z przedstawicieli różnorodnych środowisk i osiedli. Są przekonani, że gdyby został prezydentem Rzeszowa, jako człowiek kompromisu będzie w stanie łączyć i wypracowywać nowe rozwiązania.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -